21.12.2022, 11:45Lektura na 2 minuty
Wideo

Sifu po roku doczeka się wersji na Xboksa i Steama

Sifu wkroczy na nowe platformy równocześnie z aktualizacją dodającą areny.


Stanisław „Wokulski” Falenta

Ci, którzy nie są entuzjastami Epic Games Store ani nie posiadają PlayStation, doczekali się. Po roku od premiery Sifu pojawi się na Steamie oraz Xboksie – jak stwierdzają sami twórcy, „w końcu”. Przewidywana data premiery to marzec 2023.

Przy okazji w grze pojawi się czwarta aktualizacja zawartości. Doda ona nowy tryb Arena. Nie wiemy o nim jeszcze zbyt wiele, ale chodzi zapewnie o coś na kształt wyczekiwanego trybu przetrwania. Tak opisują to twórcy:


Pomyślne kończenie aren pozwoli na stopniowe odblokowywanie nowych modyfikatorów z wielkiej puli, która jest dwa razy większa niż obecnie. W szczególności wprowadza alternatywne ruchy do palety Kung Fu naszego głównego bohatera.


Sloclap o aktualizacji

A jeśli ominęło was, czym właściwie jest Sifu, spieszę z wyjaśnieniami. Otóż jest to bijatyka studia Sloclap, twórców Absolvera, w której jako bohater lub bohaterka mścimy śmierć bliskiej nam osoby. W programie znalazła się m.in. wyrazista grafika, rozbudowany system walki wręcz, który wymaga od gracza ciągłej nauki, czy ciekawy pomysł na starzenie się wraz z każdą śmiercią.

Tak Sifu opisywał redakcyjny kolega b-side w swojej recenzji, gdzie wystawił ocenę 8+:


Sifu to soulslike przepięknie przełożony na język bijatyk. Tak, umrzesz tu setki razy, ale niezwykle płynny system walki i multum zaskakujących elementów z pewnością zatrzymają hardkorowców na dłużej. Swoje dołoży też oszczędna, ale atrakcyjna oprawa graficzna i dźwiękowa.Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze