7
25.03.2022, 08:32Lektura na 2 minuty
Wideo

Songs of Conquest. Jest data premiery spadkobiercy Heroesów III

Już 10 maja zagramy w Songs of Conquest na PC. Co prawda twórcy wypuszczają grę jedynie w wersji early access, ale po tylu latach czekania dobre i to.

Songs of Conquest mogliśmy podziwiać w akcji już w 2019 roku, gdy szwedzkie studio Lavapotion zaprezentowało gameplay trailer w ramach PC Gaming Show. Wówczas zakładano, że grę zobaczymy pod koniec 2020 roku. Jak to jednak w przypadku ambitnych projektów bywa, produkcja się przedłużyła.

- Ciężko pracujemy nad Songs of Conquest już od około pięciu lat i sądzę, że najwyższa pora, aby podzielić się efektami naszych działań ze społecznością graczy, która nam kibicuje od ogłoszenia gry - mówi Carl Toftfelt, główny projektant gry w studio Lavapotion. Ekipa dołącza też nowy zwiastun... i mam wrażenie, jakby ten cały pixel art wyglądał dziś lepiej niż na materiałach sprzed kilku lat.

Inspiracji serią Heroes of Might and Magic nikt zdaje się nie ukrywać (i to, pomimo pikselowych skojarzeń, bardziej "trójką" niż "dwójką), ale Lavapotion jasno pokazuje, że Songs of Conquest doda od siebie to i owo do gatunku.

Zmiany widać już z perspektywy głównej planszy, bo wznoszone przez nas struktury pojawią się nie w wewnętrznym widoku miasta, a na mapie świata. Kolejne cechy wyróżniające Songs of Conquest widać na polu bitwy. Zamiast rozpoczynać walkę z małą lub olbrzymią pulą punktów many, tę (pod nazwą "Esencja") zbieramy miarowo w każdej turze. Twórcy podkreślają też, że strzelcy na podwyższonych fragmentach terenu będą efektywniej strzelać, a nasi wojownicy mogą nie tylko atakować, lecz także używać specjalnych umiejętności. Fakt, w Heroesach III też mieliśmy rzucające zaklęcia Ogry czy Dżiny - ale strzelcy, którzy stawiają przed sobą naostrzone pale, to sympatyczny dodatek.

6
zdjęć

Zamiast bohaterów będziemy zwiedzali krainy Wielderami. Wybierzemy też jedną z czterech frakcji, a te będą różniły się między sobą przede wszystkim skupieniem na danej szkole magii.

A czemu early access? - Wczesny dostęp pozwoli nam na dalszy rozwój gry i gromadzenie informacji zwrotnych na temat jej funkcji, a jednocześnie umożliwi graczom przekazywanie nam sugestii dotyczących przyszłej zawartości - dość standardowo tłumaczy Lavapotion. I między wierszami można doczytać się, że studio mocno liczy na wkład społeczności w tworzenie zawartości przy pomocy edytora map.

Songs of Conquest

W Songs of Conquest zagramy 10 maja 2022 roku na PC. Grę dostaniemy i odpalimy na Steamie, GOG-u i w Epic Games Store.

Redaktor
Barnaba „b-side” Siegel

W CDA od czerwca 2021, jestem szefem działów recenzji i publicystyki. O gierkach piszę od 2002 roku: gazetka szkolna, fansite'y, Play, Komputer Świat Gry, Gamezilla, Gamikaze, Rzeczpospolita, Gazeta.pl, Pixel, gry.wp.pl. Byłem redaktorem naczelnym Polygamii. Poza grami pielęgnuję kolekcję kilku tysięcy CD, winyli i kaset, piszę recenzje do magazynu Jazz Forum i prowadzę muzycznego peja The Seventies.

Profil
Wpisów67

Obserwujących14
Songs of Conquest
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
-
Platformy
PC
Gatunek
-
Producent
-
Songs of Conquest

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane