1
14.05.2024, 07:15Lektura na 3 minuty

Sony: Następcy Jima Ryana wybrani. Nowi szefowie obejmą stanowiska w czerwcu

Jim Ryan bez sukcesora – Sony zdecydowało się podzielić obowiązki pomiędzy dwóch nowych, dobrze znanych szefów.


Samuel Goldman

Odejście Jima Ryana z Sony było decyzją zaskakującą, ale spodziewaną – ponad 30 lat w jednej firmie to kawał historii – zarówno samych gier, jak i Sony, które przez ten czas awansowało na jednego z czołowych graczy branży. Niektóre pomysły Ryana należały raczej do tych nietrafionych i witanych z przekąsem, jednak ostatecznie pod jego kierownictwem firma skorygowała kierunek na całkiem niezły, czego dowodem są chociażby wyniki sprzedaży konsol.

Ryan po raz ostatni wypowiedział się szerzej o przyszłości w podcaście, więc jeśli chcecie powspominać, polecam posłuchać. Tymczasem Sony patrzy w przyszłość – wybrano właśnie ludzi, którzy zajmą miejsce poprzedniego prezesa. Pierwszym jest Hermen Hulst, czyli współzałożyciel Guerrilla Games, a następnie szef Worldwide Studios, późniejszego PlayStation Studios. Hulst stanie na czele nowo utworzonego Studio Business Group, czyli tworu skupiającego wszystkie studia first-party Sony, jak również rozwój marki PlayStation w innych mediach. 

W krótkim komentarzu nowego szefa czytamy:


Jestem podekscytowany możliwością kierowania grupą i dalszym budowaniem naszego sukcesu dzięki PlayStation 5, przygotowując się jednocześnie na przyszłość. Nie mogę się doczekać dalszego przesuwania granic zabawy i rozrywki.


Hermen Hulst, szef Studio Business Group

Obok Hulsta awansowany został również Hideaki Nishino – nie jest takim weteranem jak Jim Ryan, ale nie wiele mu brakuje, ponieważ dołączył do Sony w 2006 roku i od tamtej pory piastował różne stanowiska. Jego nowym zadaniem będzie szefowanie Platform Business Group, czyli grupie analogicznej do Studio Business Group. Nishino zajmie się relacjami z podmiotami zewnętrznymi, takimi jak studia niezależne oraz wydawcy, a także sprzętem konsolowym, akcesoriami do niego, platformą PSN oraz technologiczną stroną działalności przedsiębiorstwa. 


Będziemy nadal łączyć graczy i twórców za pośrednictwem światowej klasy produktów, usług i technologii. Zawsze staramy się jeszcze bardziej powiększać naszą społeczność. Jestem zaszczycony, że powierzono mi tak ważną rolę u boku Hermena. Dzięki ścisłej współpracy zapewnimy niesamowite doświadczenia tej stale rosnącej publiczności teraz oraz w przyszłości.


Hideaki Nishino, szef Platform Business Group

Nowi szefowie będą podlegać bezpośrednio pod Hirokiego Totokiego, czyli jednocześnie CEO, COO i CFO całego Sony Corporation.


Sony Interactive Entertainment to dynamiczna i nieustannie rozwijająca się firma, zapewniająca niesamowitą rozrywkę dzięki połączeniu technologii i treści. Ci dwaj liderzy otrzymają jasne obowiązki, które pozwolą skutecznie zarządzać naszym kierunkiem strategicznym, zorientowanym na pogłębianiu interakcji z obecnymi użytkownikami PlayStation i rozszerzaniu grona odbiorców.


Hiroki Totoki, CEO Sony Corporation

Czy Jim Ryan faktycznie jest niezastąpiony i potrzebuje aż dwóch następców? Czy Sony pod nowym kierownictwem utrzyma formę lub urośnie jeszcze bardziej, czy raczej zapadnie się pod ciężarem korony? To pokażą dopiero kolejne lata. Panowie Hulst i Nishino oficjalnie obejmują nowe stanowiska już 1 czerwca, a ich pierwszym poważnym testem może być start zbliżającego się PS5 Pro.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1154

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze