4
15.05.2009, 12:58Lektura na 1 minutę

Sony notuje ogromną stratę

Ciąg dalszy kryzysowych wieści. Firma Sony przedstawiła sprawozdanie za rok fiskalny zakończony 31 marca 2009. Pod względem strat dogonili EA.


Daniel „CormaC” Bartosik

W raporcie wyczytac możemy, że japoński gigant zakończył ostatni rok fiskalny pod kreską, a figuruje pod nią wartość aż miliarda dolarów z małym ogonkiem (98,9 mld jenów, czyli ok. 1,08 mld USD). Do straty w niemal takiej samej wysokości (1,04 mld USD) przyznała sie niedawno firma Electronic Arts. O ile jednak wydawca Simsów odnotował w tym samym okresie wzrost sprzedaży, sprzedaż Sony spadła o 12,9% w porównaniu z wcześniejszym rokiem fiskalnym. Sytuację tą Sony tłumaczy "spowolnieniem gospodarki światowej, aprecjacją [czyli wzrostem wartości] jena i spadkiem na japońskiej giełdzie". Tymczasem Activision Blizzard pokazała, że kryzys gospodarczy nie musi oznaczać strat finansowych. Przypomnijmy przy okazji, że pod koniec zeszłego roku Sony odjęło decyzje o zwolnieniu kilku tysięcy pracowników.

W omawianym okresie Sony sprzedało ok. 10 mln sztuk konsoli PS3, nieco ponad 14 mln PSP i niecałe 8 mln PS2.

Redaktor
Daniel „CormaC” Bartosik

Gram od ponad 30 lat (zaczynałem na Atari 130 XE, które wciąż mam na biurku), najchętniej sięgam po produkcje z silnym pierwiastkiem akcji, a najbardziej cenię te, które wciągają opowieściami i szarpią za emocje. W wolnych chwilach uprawiam na gitarze metal, czytam, oglądam (za) dużo seriali i odpędzam kijem Football Managery, w których topiłem kiedyś mnóstwo godzin.

Profil
Wpisów1208

Obserwujących17

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane