10
13.01.2022, 16:22Lektura na 2 minuty

Sony wyprodukuje więcej jednostek PS4, aby sprostać popytowi na PlayStation 5

Do grudnia z taśm montażowych może zjechać nawet milion konsol.


Kuba „Herbarius” Chudzik

Nowe egzemplarze PlayStation 4 będą składane przynajmniej do końca roku – wynika z doniesień Bloomberga. Decyzja japońskiego konglomeratu wynika z prostej przyczyny: pomimo świetnego debiutu PS5 niemal od dnia premiery zmaga się z szeroką niedostępnością na rynku

Choć Sony nigdy oficjalnie nie wyznaczyło konkretnej daty zakończenia produkcji wcześniejszej generacji konsol, to nieoficjalnie przymierzało się do zamknięcia linii już w grudniu 2021. Zmiana strategii sprawi, że w ciągu 12 miesięcy z fabryk wyjdzie nawet milion jednostek PS4 – ale ta liczba zależy wyłącznie od wyników sprzedaży.

Takie rozwiązanie na pewno pomoże nieco załatać rynkową dziurę i obniżyć narastającą na korporację presję. Ambicje Sony dotyczące błyskawicznego transferu między generacjami ugrzęzły na mieliźnie, przytłoczone wyjątkowo niefortunnym okresem – oprócz oczywistego wstrząsu dla branży, jakim były skutki pandemii, w 2021 cały rynek był nękany coraz większymi brakami podstawowych komponentów.

Na razie nie wygląda na to, żeby cokolwiek miało się zmienić, więc PS4 wydaje się bezpieczną opcją. W porównaniu do następcy jego podzespoły są mniej skomplikowane, a produkcja prostsza – nie wspominając już o cenie. 

Taki stan rzeczy rodzi jednak obawy, co dalej. PS5 może nie doczekać się w bliskiej przyszłości żadnego dużego tytułu na wyłączność, który w pełni wykorzystałby potencjał konsoli. Na przykład nadchodzące Horizon Forbidden West ukaże się również na PlayStation 4 – można więc przewidzieć, że pod względem technologii rewolucja szybko nie nadejdzie. 

Od premiery w 2013 roku wszystkie warianty PlayStation 4 sprzedały się łącznie w ponad 116 milionach egzemplarzy, co stawia sprzęt Sony na czwartym miejscu najpopularniejszych konsol w historii. 

Redaktor
Kuba „Herbarius” Chudzik

Howdy pardner! Kocham wszelkiego rodzaju gry indie, a moim ulubionym tytułem wszech czasów jest Hollow Knight. Poza grami amatorsko pasjonuję się astronomią i paleontologią, oprócz tego pozostaję miłośnikiem orangutanów i gibonów.

Profil
Wpisów81

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane