10.03.2022, 21:10Lektura na 1 minutę

Stacjonarne targi Gamescom powracają!

Bardzo miło to pisać, mając w pamięci newsy z początków pandemii.


Stanisław „Wokulski” Falenta

„The good ending”. Targi Gamescom w Kolonii wrócą do trybu opartego o wydarzenia „na żywo”. Tegoroczna edycja odbędzie się między 24 a 28 sierpnia. Ponownie odwiedzimy strefy rozrywki, cosplayu, retro i indie. Twórcy, nauczeni doświadczeniem, część całości przeniosą do internetu; będzie tam można również oglądać niektóre fizyczne wydarzenia.

Choć organizatorzy przyznają, że wzięcie udziału w Gamescomie nie stanowi przy obecnym stanie pandemii zagrożenia dla życia i zdrowia, pewne kroki wciąż zostaną podjęte. Pula biletów została ograniczona, a każdy wchodzący okaże certyfikat szczepienia, ozdrowieńczy lub negatywnego wyniku testu. Po raz pierwszy ruszy projekt „zielony Gamescom”, polegający na całkowitej rekompensacie śladu węglowego stworzonego przez imprezę.

Przypomnijmy, że w roku rozpoczęcia pandemii COVID-19 Gamescom odwoływano stopniowo. Najpierw impreza miała się odbyć w trybie warunkowym, następnie twórcy zrezygnowali. Podobna sytuacja miała miejsce w 2021, kiedy chwilowo obiecywano hybrydowe targi. Trzymajmy kciuki, aby powiedzenie „do trzech razy sztuka” spełniło się w tym przypadku.

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów475

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane