2
5.03.2020, 01:58Lektura na 2 minuty

Stadia otwiera drugie własne studio; szefową była kierowniczka producentów God of War

Czy Google zamierza walczyć z konkurencją exclusive’ami?


Stanisław „Wokulski” Falenta

Google Stadia otwiera nowe studio. Umiejscowiona w Kalifornii firma nosi nazwę Stadia Games and Entertainment. To drugi po otwartym w zeszłym roku w Montrealu zespół developerski Google. Szefową świeżo upieczonej komórki jest Shannon Studstill, producentka odpowiedzialna wcześniej za kierowanie oddziałem Sony w Santa Monica, studia znanego głównie ze stworzenia całej serii God of War. (Na stanowisku zastąpi ją Yumi Yang, developerka z 19-letnim stażem w PlayStation).

Nowy oddział zajmie się jedynie tworzeniem gier na wyłączność Google’a. Mają to być nowe oraz autorskie IP.

To interesujący ruch w kontekście problemów trapiących usługę. Przy bibliotece liczącej sobie 39 tytułów firma ma problem z wyjawieniem, jakie są tytuły 120 obiecanych w zeszłym roku produkcji. Z kolei kilka dni temu serwis Business Insider opublikował bazujący na anonimowych wypowiedziach artykuł, z którego wynika jakoby Google rzekomo nie posiadało żadnej oferty dla twórców niezależnych. Miałoby być to powodem, dla którego na usłudze nie znajdziemy takich tytułów-hitów jak Unitled Goose Game lub Showel Knight.

W obliczu otwarcia nowego studia możliwym jednak jest, że wspomniane potknięcia nie wynikają ze złej woli lub opieszałości giganta. Są to, z dużą dozą prawdopodobieństwa, wyniki całkowitego braku rozeznania w nowej branży a także długofalowej natury projektu przypominającego powolne plany sklepu Epica. Czas pokaże, czy firma bazująca na algorytmach, wycince informacji, testach A/B oraz obliczaniu wszystkiego do perfekcji odnajdzie się w specyfice świata developerskiego.

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów474

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane