30
26.06.2011, 09:15Lektura na 3 minuty

Star Wars: Galaxies - pierwsze MMO w świecie "Gwiezdnych Wojen" kończy żywot

Star Wars: Galaxies jest pierwszym MMO osadzonym w świecie „Gwiezdnych Wojen”, wydanym w 2003 roku. Jak poinformowali twórcy gry ze studia Sony Online Entertainment, wkrótce fani będą musieli się z nią pożegnać – sieciówka zostanie bowiem zamknięta w grudniu.


Piotrek66

Jak poinformowali przedstawiciele Sony Online Entertainment, Star Wars: Galaxies zakończy swój żywot 15 grudnia. Jak zdradził prezes firmy, John Smedley, w wywiadzie udzielonym serwisowi Massively, decyzja o wyłączeniu serwerów gry ma podłoże wyłącznie biznesowe. W 2012 roku wygasa kontrakt koncernu z LucasArts i uznano, że będzie to dobry moment na zawieszenie działania sieciówki. Poza tym już wkrótce na rynku pojawi się kolejne MMO w świecie „Gwiezdnych Wojen” – Star Wars: The Old Republic od BioWare’u.

Smedley wyjaśnił również, że na decyzję nie miały wpływu niedawne ataki hakerów, ani też jej popularność. Jak tłumaczy:


Popularność utrzymywała się na stałym poziomie przez długi czas. Niedawno połączyliśmy kilka serwerów, by pomóc okresom największej popularności. Ale na Boga, gra działała przez długi czas, który był świetny. Cieszymy się z niego. Pojawi się wielu fanów pytających: . A nasza odpowiedź będzie: .


Czy jest jednak coś, co Smedley zrobiłby w Star Wars: Galaxies inaczej? Oczywiście:


Przedłużyłbym prace nad grą o rok i trochę bardziej ja dopracował. Uważam, że stworzyliśmy jedną z najbardziej unikalnych i niesamowitych gier w gatunku MMO. To produkcja sandboksowa. Nikt nawet nie zbliżył się do tego, czego my dokonaliśmy. Chciałbym, byśmy mieli trochę więcej czasu i dopracowali walkę, nie musielibyśmy wówczas publikować NGE [kontrowersyjnej aktualizacji, która ponoć zmieniła grę na gorsze – dop. red.]. W pewnym momencie jedyną rzeczą, którą możesz zrobić jest posiadanie świadomości o dokonanych błędach. Możemy jednak przyjrzeć się im i naprawić w przyszłości.


Smedley dodał również, że ekipa pracująca obecnie nad rozwojem sieciówki zostanie przeniesiona do zespołu z Austin, gdzie zajmie się niezapowiedzianym jeszcze projektem.

Na razie fani Star Wars: Galaxies mają jeszcze pół roku, aby „pożegnać się” ze swoją ulubioną produkcją. A czeka na nich w tym czasie sporo atrakcji.

Od piątku nie można już zamawiać trzymiesięcznego, półrocznego i rocznego abonamentu, wyłączony został również sklep związany z karcianką opartą na grze. 15 września zablokowana zostanie rejestracja nowych kont oraz przedłużanie już posiadanego abonamentu zarówno we wspomnianej karciance, jak i Star Wars: Galaxies.

15 października zostanie wyłączony system płatności i wystartuje darmowy trial. Ponadto od tego dnia do 31 grudnia użytkownicy, którzy będą mieć opłacony abonament, będą mogli bez konieczności uiszczania jakichkolwiek opłat grać w inne dowolne MMO Sony Online Entertainment.

15 grudnia ostatecznie wyłączone zostaną serwery Star Wars: Galaxies. W ostatnim tygodniu działania, wystartuje specjalny, pożegnalny event.

Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze