
Star Wars Outlaws to „najbardziej imponujący port na Switcha 2”. Digital Foundry chwali nowe wydanie gry Ubisoftu

Star Wars Outlaws trafiło już na Switcha 2, a eksperci z Digital Foundry zdążyli przyjrzeć się wersji na nową konsolę Nintendo. Okazuje się, że obawy sprzed premiery były niepotrzebne. Outlaws to techniczne osiągnięcie, które Digital Foundry określiło mianem „najbardziej imponującego portu na Switcha 2 do tej pory”.
Choć sprzęt jest słabszy od Xboxa Series S czy innych konkurencyjnych platform, nowa architektura pozwala grze prezentować się zaskakująco dobrze. Dzięki wsparciu DLSS obraz w trybie stacjonarnym wyświetlany jest w rozdzielczości 1440p, a porównania do Series S wypadają lepiej, niż początkowo zakładali eksperci.
Płynność rozgrywki również nie zawodzi – gra zazwyczaj utrzymuje stabilne 30 klatek na sekundę, a w niektórych menu liczba fps-ów wzrasta nawet do 60. Digital Foundry podkreśla też obecność ray tracingu, choć w porównaniu do innych wersji konsolowych zauważalne jest nieco prostsze oświetlenie wolumetryczne i mgła. Na YouTube pojawiło się także porównanie przygotowane przez kanał Factor of Games, zestawiające Switcha 2 ze Steam Deckiem.
Podsumowując – Outlaws, obok switchowego wydania Cyberpunka 2077, to dobry prognostyk na przyszłość, pod warunkiem że developerzy i wydawcy będą gotowi włożyć wysiłek w swoje projekty i nie pójdą na skróty.

Czytaj dalej
-
Znamy wyniki sprzedaży Cronos: The New Dawn. Wystarczył weekend,...
-
Bethesda obchodzi 2. urodziny Starfielda. Następny dodatek fabularny może...
-
Sprawdź, czy twój komputer uciągnie Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. ...
-
Netflix skasował serial animowany o Larze Croft. Za to aktorska adaptacja Tomb...