17
19.10.2020, 10:51Lektura na 2 minuty

StarCraft 2: Po 10 latach Blizzard kończy rozwój gry

To co, czekamy na StarCrafta 3?


Witold Tłuchowski

Pierwszy StarCraft do dziś uważany jest przez niektórych za najlepszego RTS-a w historii, więc nic dziwnego, że względem sequela fani mieli spore oczekiwania. Choć decyzję o rozbiciu „dwójki” na trzy gry przyjęto umiarkowanie entuzjastycznie, ostatecznie cała trylogia przypadła nam do gustu i spokojnie można ją nazwać godną spadkobierczynią poprzedniczki. Zresztą przekonać się o tym może każdy, ponieważ od trzech lat StarCraft 2 dostępny jest za darmo (chyba że zależy wam na kampaniach Zergów i Protossów).

Po dekadzie od premiery Blizzard doszedł jednak do wniosku, że najwyższy czas zakończyć tę piękną przygodę. W ramach świętowania 10 urodzin studio wypuściło, jak się okazało, ostatnią dużą aktualizację i w przyszłości nie zamierza dodawać do gry nowej zawartości do kupienia. Oczywiście firma wciąż będzie poprawiać błędy i balansować rozgrywkę. Jak napisał odpowiedzialny za nadzór nad klasycznymi produkcjami spółki Rob Bridenbecker:


Zamierzamy nadal wspierać StarCrafta II w taki sam sposób, jak robimy to przypadku naszych poprzednich działających od dawna gier, np. Brood Wara. Skupimy się przede wszystkim na tym, na czym najbardziej zależy naszym najbardziej oddanym i skupionym na rywalizacji fanom. Oznacza to, że nie zamierzamy tworzyć dodatkowej zawartości do kupienia, takiej jak dowódcy i skrzynie wojenne, ale będziemy kontynuować rozgrywki sezonowe i publikowania niezbędnych poprawek balansu. Co do ostatniego opisu patcha: nie planujemy aktualizacji balansu w czwartym kwartale, biorąc pod uwagę, że zrobiliśmy to kilka miesięcy temu, ale jak zawsze zamierzamy kontynuować je w razie potrzeby w przyszłości. Scena e-sportowa StarCrafta II, która znajduje się wśród najważniejszych profesjonalnych rozgrywek naszej branży, również będzie się dalej rozwijać, tak jak to miało miejsce do tej pory dzięki naszym partnerom z ESL Gaming i GSL.


Dalsze losy serii pozostają nieznane.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5499

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane