8
10.11.2021, 21:58Lektura na 2 minuty

Steam Deck: Premiera opóźniona o dwa miesiące

Wszystkiemu winna pandemia.


Rafał „hraboll” Pieczka

Niestety, ale nie mamy dobrych informacji dla osób, które czekają na rynkowy debiut Steam Decka. Zgadza się, grudniowa premiera tegoż handhelda jest już tylko wspomnieniem. Według najnowszych informacji, Valve nie może zagwarantować sobie odpowiedniej ilości kluczowych komponentów. Pandemia spowodowała zakłócenia w globalnym łańcuchu dostaw.

Tak naprawdę przedstawiony problem dotyka szerokie grono producentów elektroniki użytkowej, w tym korporację Sony, która niedawno także wspominała o ograniczonej dostępności ważnych podzespołów (i jej wpływie na podaż konsoli PS5).

Premiera „kieszonkowego komputera” została przesunięta na luty 2022 roku. Poniżej przedstawiamy treść oficjalnego komunikatu:


Premiera urządzenia Steam Deck zostanie opóźniona o dwa miesiące. Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby zmniejszyć wpływ problemów związanych z globalnym łańcuchem dostaw na wysyłkę urządzenia. Jednak z powodu niedoboru materiałów komponenty nie docierają do naszych zakładów produkcyjnych na tyle szybko, byśmy mogli dotrzymać ogłoszonych wcześniej terminów. Na podstawie naszych najnowszych szacunków powinniśmy móc rozpocząć wysyłkę urządzenia w lutym 2022 roku. Będzie to też nowa data rozpoczęcia kolejki rezerwacji — posiadacze rezerwacji nie stracą swojego miejsca w kolejce, ale daty zostaną odpowiednio przesunięte w czasie. Szacunkowe daty w kolejce rezerwacji zostaną zaktualizowane wkrótce po opublikowaniu tego ogłoszenia. Jeszcze raz przepraszamy, że nie uda nam się przesłać urządzeń zgodnie z pierwotnie ogłoszonym harmonogramem. Będziemy pracować nad poprawą dat rezerwacji w oparciu o nowy harmonogram. O wszystkich zmianach będziemy was na bieżąco informować.


Więcej informacji znajdziecie pod TYM adresem.

Redaktor
Rafał „hraboll” Pieczka

Niegdyś byłem ekspertem od klasycznych przygodówek, zaś obecnie jestem nieuleczalnym łasuchem i nieprzyzwoicie zatwardziałym fanem angielskiego futbolu. Zaczynałem z poziomu wiernego czytelnika CD-Action, pisałem w kilku miejscach. Aktualnie spełniam swoje marzenia.

Profil
Wpisów1397

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze