77
10.08.2011, 07:59Lektura na 1 minutę

Steam: Startuje beta programu Steam Trading czyli "Wymień loot na gry"

Firma Valve i należący do niej serwis Steam coraz odważniej odkrywają nowe formy dostarczania / płacenia / korzystania z gier. Najnowszy napędzany parą pomysł to "Steam Trading", system, który pozwala wymieniać posiadane przez siebie wirtualne dobra (np. przedmioty zdobyte w grze) na inne, równie cyfrowe dobrodziejstwa (także... pełne wersje gier).


Hut

System "Steam Trading" jest już w fazie bety, trzeba się jednak do niej samodzielnie zgłosić (zmieniając  w ustawieniach Steama pole Beta participation/Udział w testach beta i wybierając Steam Trade Update). Na razie dotyczy wyłącznie przedmiotów z Team Fortress 2, ale testowany jest po to, by wkrótce objąć możliwe jak największą część katalogu gier dostępnych na Steamie. Ostatecznie system ma pozwalać na wymianę wirtualnych przedmiotów lub też posiadanych przez siebie (np. w wyniku promocji) dodatkowych kopii gier na inne cyfrowe dobra, w tym również inne gry z katalogu Steama.

Biorąc pod uwagę fakt, że możliwe jest już dystrybuowanie i obsługiwanie za pomocą Steama gier tyu F2P, można sobie wyobrazić "farmerów", którzy będą w nich zdobywali setki cennych przedmiotów, a następnie wymieniali je na inne gry. Zapewne wielu z nich czyta w tej chwili tego newsa...

Redaktor
Hut
Wpisów4059

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze