18.07.2022, 11:00Lektura na 2 minuty

Steam: Top 10 minionego tygodnia (11-17 lipca). Raft nie odpuszcza, ale Elden Ring powraca

Kiedy już myślałem, że uwolniliśmy się od produkcji FromSoftware i będą pojawiać się inne gry, tak Elden Ring znów wbił się na podium.

Niby mówi się, że topka zmienną jest, ale coraz bardziej zaczynam wątpić w prawdziwość tego stwierdzenia. W zeszłym tygodniu na szczyt wskoczył Raft, czyli taka trochę cicha woda, która zdecydowanie podbija serca wielu graczy. Na jego nieszczęście musi teraz mierzyć się z Elden Ringiem, który nie tylko pojawił się w topce, ale od razu również na podium. Znowu.

Między obiema produkcjami pojawił się jednak jeszcze jeden bardzo obiecujący gracz, a mowa tutaj o Stray – czyli grze, w której wcielamy się w zagubionego kota w wielkim, cyberpunkowym mieście. Premiera produkcji dopiero jutro, ale przedsprzedaż pozwoliła tytułowi znaleźć się na drugim miejscu topki już teraz. Zainteresowanych zachęcam do sprawdzenia wymagań sprzętowych.

 1. Steam Deck,
 2. Raft,
 3. Stray,
 4. Elden Ring,
 5. Ready or Not,
 6. F1 22,
 7. Valve Index VR Kit,
 8. Monster Hunter Rise: Sunbreak,
 9. Monster Hunter Rise + Sunbreak,
 10. CS:GO Prime Status Upgrade.

Z innych tytułów, które dopiero pojawiły się na liście, został nam tylko Prime Status Upgrade do Counter-Strike'a, co jest dość interesujące, zważywszy na to, że nie było tutaj żadnej obniżki cen, a od połowy czerwca status Prime wręcz podrożał.

Która z produkcji zawdzięcza swoje miejsce w topce dzięki promocji? Cóż, na ten moment przecenione jest jedynie Stray (o całe 10%). Jeśli zdecydujecie się na zakup, to w momencie pisania tekstu zapłacicie na Steamie 106 złotych, uwzględniając obniżkę. Trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach taka cena za grę w przedsprzedaży wygląda całkiem kusząco.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów549

Obserwujących5

Dyskusja

 • Dodaj komentarz
 • Najlepsze
 • Najnowsze
 • Najstarsze

Polecane