9.05.2022, 08:00Lektura na 2 minuty

Steam: Top 10 minionego tygodnia (2-8 maja). Rogue Legacy 2 goni Elden Ringa

Niedawno wydana kontynuacja Rogue Legacy bardzo chętnie zrzuciłaby Elden Ringa z pierwszego miejsca, ale czy chęci wystarczą?

Minął miesiąc od premiery Lego Gwiezdnych Wojen: Sagi Skywalkerów, a już odeszła w niepamięć, jeśli chodzi o najlepiej sprzedające się gry na Steamie. Dla przypomnienia: Elden Ring utrzymuje się w topce od końca lutego (najczęściej na pierwszym miejscu). Teraz jego przeciwnikiem najwidoczniej stało się Rogue Legacy 2. We wcześniejszym zestawieniu zajęło 7. miejsce, lecz zdaje się rozkręcać, ponieważ dzisiaj już depcze po piętach Eldenowi. Czy taki wyskok można nazwać przypadkowym? Raczej nie do końca, ponieważ „dwójka” Rogue Legacy otrzymała wysoką ocenę od Ottona w jego recenzji nie bez powodu, a na Metacriticu ma średnią 90/100 (8.3/10 w przypadku graczy).

Dying Light 2 również poczłapało nieco w górę, choć do podium wciąż daleko. Topka prezentuje się w tym tygodniu o tak:

 1. Steam Deck,
 2. Elden Ring,
 3. Rogue Legacy 2,
 4. Monster Hunter Rise,
 5. The Stanley Parable: Ultra Deluxe,
 6. Valve Index VR Kit,
 7. Sekiro: Shadows Die Twice – GOTY Edition,
 8. Dying Light 2 Stay Human,
 9. Warhammer 40,000: Chaos Gate – Deamonhunters,
 10. Dune: Spice Wars.

Szczerze to spodziewałem się, że Warhammer będzie ciut wyżej. W końcu premiera była zaledwie 4 dni temu, choć jak widać, potrzebuje trochę czasu, żeby wbić się trochę wyżej – o ile w ogóle się uda.

Dune: Space Wars z kolei poszybowało w dół z 3. miejsca na aż 10. Jeśli nic się nie zmieni, to w przyszłym tygodniu będę pisać o innej produkcji. Ciut lepiej ma się The Stanley Parable: Ultra Deluxe, które jeszcze tydzień temu zajmowało miejsce obok Dune, ponieważ spadło tylko o jedno miejsce – a premiery oby tytułów dzieli tylko dzień.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów549

Obserwujących5

Dyskusja

 • Dodaj komentarz
 • Najlepsze
 • Najnowsze
 • Najstarsze

Polecane