6
7.07.2021, 08:50Lektura na 1 minutę

Steelrising: Zwiastun gameplayu i przybliżona data premiery nowej gry twórców GreedFalla [WIDEO]

Nie na co dzień można słyszy się o rewolucji francuskiej tłumionej przez armię robotów Ludwika XVI, więc może rzućcie okiem.


Witold Tłuchowski

Francuskie Spiders przez większą część swojego istnienia nie kojarzyło się z dobrymi grami. Oczywiście, ich przygodówki – Gray Matter czy The Testament of Sherlock Holmes – spotykały się z ciepłym przyjęciem, a tworzone przez nich gry akcji chwalono za ciekawe pomysły (i jednocześnie ganiono za multum innych rzeczy). Dopiero jednak przy okazji GreedFalla studiu udało się wejść na salony, zdobywając serca (i portfele – ponad milion sprzedanych kopii to w końcu nie byle co) graczy.

Największy hit developerów doczekał się przed kilkoma dniami dodatku i wersji na nową generację, ale Spiders myślami są już przy kolejnym projekcie. Równie intrygującym fabularnie – w Steelrising trafimy do XVIII-wiecznego Paryża, w którym rewolucja francuska została krwawo stłumiona przez armię robotów Ludwika XVI. W metalicznej skórze Aegis, ochroniarki-robota królowej Marii Antoniny, wyruszymy na poszukiwania naszego twórcy, by zapobiec dalszym masakrom.

O samej rozgrywce wiedzieliśmy do tej pory niewiele (ot, erpeg akcji), miło więc zobaczyć Steelrising w ruchu. No, powiedzmy, bo w końcu nie jest to prawdziwy gameplay, a jedynie jego zwiastun:

Steelrising trafi w czerwcu 2022 na pecety (Steam), PS5 i Xboksa Series X/S.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane