1
9.06.2022, 18:49Lektura na 1 minutę
Wideo

Stormgate: Twórcy StarCrafta i Warcrafta wracają z nową grą

Duchowy następca Diablo? Trochę tu też Titanfalla? StarCrafta? Kto wie, ale Stormgate naprawdę wygląda przyzwoicie.


Stanisław „Wokulski” Falenta

O Frost Giant Studios stało się głośno pewien czas temu, kiedy to spora grupa developerów StarCrafta oraz Warcrafta opuściła szeregi Blizzarda i postanowiła założyć własną firmę. To wbrew pozorom nierzadka praktyka, „byli pracownicy Blizzarda” uformowali już w przeszłości np. studio Dreamhaven (tutaj mowa o ludziach od Overwatcha).

Właśnie ogłoszoną na Summer Game Feście propozycją „mroźnych gigantów” jest Stormgate. To darmowy RTS z trybem kooperacji do trzech graczy oraz rozbudowanym multiplayerem. Jak to z nowymi markami bywa nie wiemy jeszcze, czego się spodziewać, ale zwiastun ujawnia wiele inspiracji wspomnianymi grami Blizzarda... i nie tylko. No bo smok walczący z mechem? Brzmi intrygująco!

Beta nowej marki Stormgate rusza w 2023.

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów695

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane