3
12.05.2022, 07:00Lektura na 3 minuty
Wideo

Streamer ukończył 12 gier serii Assassin's Creed bez otrzymania obrażeń

Od pierwszego Assassin’s Creed do Valhalli. Streamer Hayete Bahadori ukończył 100 procent każdej z 12 gier i to na najwyższym poziomie trudności.

Pandemiczne hasło „Zostań w domu” wywołało w graczach ogromną kreatywność. To właśnie na początku szaleństwa z koronawirusem Hayete Bahadori rozpoczął challenge, który skupił się na ukończeniu w 100 procentach wszystkich głównych gier z serii Assassin’s Creed bez otrzymania choćby jednego obrażenia.

„No-damage challenge” miał szereg zasad. Pasek zdrowia nie mógł spaść poniżej 100 procent, począwszy od prologu aż do napisów końcowych gry. Od odsłony Brotherhood do Syndicate wszystkie poziomy musiały być zsynchronizowane w 100 procentach (wszystkie cele musiały być osiągnięte bez możliwości ponownego wczytywania lub restartowania gry). Wszystkie etapy były rozgrywane na najwyższym poziomie trudności, począwszy od Origins (gdzie po raz pierwszy pojawiło się stopniowanie wyzwania). Nie mógł też używać glitchy pomijających zawartość gry. Gdy natomiast gra wymuszała na nim otrzymywanie obrażeń, szczegółowo odnotowywał je w swoich opisach filmów na YouTube. Jeśli jednej z tych rzeczy nie udało mu się dopilnować, zaczynał całą odsłonę na nowo.

Lista gier z serii Assassin's Creed:

 1. Assassin's Creed (2007)
 2. Assassin's Creed II (2009)
 3. Assassin's Creed: Brotherhood (2010)
 4. Assassin's Creed: Revelations (2011)
 5. Assassin's Creed III (2012)
 6. Assassin's Creed IV: Black Flag (2013)
 7. Assassin's Creed: Rogue (2014)
 8. Assassin's Creed: Unity (2014)
 9. Assassin's Creed: Syndicate (2015)
 10. Assassin's Creed: Origins (2017)
 11. Assassin's Creed: Odyssey (2018)
 12. Assassin's Creed: Valhalla (2021)

Ukończenie gier bez otrzymywania obrażeń wymagało od niego wielu przygotowań. Podczas pierwszego przechodzenia skupił się na identyfikowaniu sekcji sprawiających największą trudność. Następnie tworzył strategię pomagającą zminimalizować ryzyko otrzymania ciosu.

Sam streamer szacuje, że doprowadzenie całej serii do perfekcji wymagało od niego popełnienia ponad tysiąca błędów. Wliczając godziny na ćwiczeniach, ukończenie prawie każdej gry z serii Assassin’s Creed zajmowało mu grubo ponad 100 godzin. Rekordowa okazała się Valhalla, bo z powodu bardzo długiej kampanii Bahadori spędził nad nią około 800 godzin. Z kolei najbardziej przeciągał się Black Flag ze względu na to, że niektóre z wyzwań uzależnione były tylko od szczęścia. Ta odsłona zajęła mu 250 godzin.

Przechodzenie każdej gry z serii na 100 procent bez otrzymania obrażeń zaczęło się 16 października 2021 roku. Bahadori zaczął od oryginalnego Assassin’s Creed. Następnie zrobił sobie przerwę od regularnych streamów, ale w wolnym czasie publikował progres na swoim kanale na YouTubie. Całość trwała około sześciu miesięcy, bo już na początku kwietnia udało mu się osiągnąć sukces.

W swoim wpisie na Reddicie, opisującym to osiągnięcie, Bahadori przedstawia swój osobisty ranking serii, a także typuje gry Assassin’s Creed z najlepszą mechaniką skradania, najlepszą fabułą, najlepszą estetyką świata i innymi kategoriami. Twierdzi, że jego ulubioną odsłoną serii było Odyssey, ponieważ projektanci gry nie zmuszali postaci do przyjmowania obrażeń. Najmniej podobał mu się pierwszy Assassin's Creed, który jego zdaniem był zbyt „uzależniony od kamery” podczas obrony przed atakami. Stał się przez to „RNG heavy”.

Streamer sprawdzał swój skill również w innych grach. Ukończył już Batman: Arkham Knight i Lego Star Wars: The Skywalker Saga. Obecnie pracuje nad tym wyzwaniem w grze God of War.

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów87

Obserwujących1
Assassin's Creed Valhalla
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
7.6
Platformy
-
Gatunek
-
Producent
Ubisoft
Assassin's Creed Valhalla

Dyskusja

 • Dodaj komentarz
 • Najlepsze
 • Najnowsze
 • Najstarsze

Polecane