Subnautica 2 z długo wyczekiwanym trybem. Twórcy pokazali nowe materiały z gry
Pierwsze zapowiedzi drugiej odsłony Subnautiki sięgają jeszcze 2023 roku. Wszyscy wtedy byli przekonani, że gra nie każe na siebie tak długo czekać, jak jej świetnie przyjęta poprzedniczka. I o rany, jak bardzo się wtedy wszyscy myliliśmy! No ale cóż, chyba nawet devowie ze studia Unknown Worlds Entertainment nie byli w stanie przewidzieć tych wszystkich problemów prawnych ze swoim wydawcą, którego nazwa na całe szczęście została już usunięta z karty gry na Steamie.
Na ich nieszczęście jednak seria pozwów ciągnie się nieubłaganie dalej, ale to nie stoi na przeszkodzie producentom, by dostarczać nam nowych trailerów zapowiadających mechaniki, o które prosiło tak wiele osób podczas rozwoju pierwszej części gry. Co dokładnie zapowiedzieli twórcy?
Nowy materiał przede wszystkim zadowoli wszystkich tych, którzy przemierzając podwodne głębiny w jedynce, czuli się zbyt samotnie. Tak, dobrze czytacie, Subnautica 2 zaoferuje tryb sieciowej kooperacji, o którą twórcy dostawali wcześniej masę próśb i wygląda na to, że nie stoją wobec nich obojętnie. Przygotowany przez nich trailer przedstawia jak na dłoni nowe animacje postaci, także podczas wspólnego korzystania z podwodnych pojazdów oraz gadżetów.
Zaimplementowany moduł sieciowy pozwoli graczom na wspólną zabawę, a co za tym idzie podział obowiązków w podwodnej bazie czy zwykłe dzielenie się strachem przed obecnymi w wodnej toni diabłami morskimi. W związku z szeroką popularnością gry, twórcy szykują także międzyplatformowy crossplay oraz port na Steam Decka.
Jeśli jednak ceniliście sobie uczucie wyobcowania i osamotnienia w pierwszej Subnautice, to wcale nie oznacza, że wasza zabawa ulegnie jakimkolwiek niechcianym zmianom. Tryb sieciowej kooperacji ma być w pełni opcjonalny i nie wpłynie na doświadczenia z gry dla jednego gracza. To co, czekacie?
