3
1.02.2024, 18:15Lektura na 2 minuty

Supermassive Games: Założyciele opuszczają studio

Po 15 latach założyciele Supermassive Games ustępują ze stanowisk.


Samuel Goldman

Na wczorajszym State of Play zapowiedziano to, o czym oficjalnie plotkowało się już wcześniej: nowa wersja Until Dawna nadchodzi i ukaże się nie tylko na PS5, ale także na pecetach. Całkiem mądry ruch, biorąc pod uwagę pierwsze informacje dotyczące nadchodzącej adaptacji filmowej – pomijając oczywiście to, że kwestią dyskusyjną jest, czy akurat ta gra jej potrzebuje. Oryginalnymi twórcami Until Dawn są developerzy ze studia Supermassive Games, zajętego obecnie grą z uniwersum Dead by Daylight, ale w pewnym sensie także remakiem Until Dawna…

Po kolei: dziś pojawiły się informacje, jakoby Joe i Pete Samuels, założyciele studia Supermassive, ustąpili z zajmowanych dotychczas stanowisk i opuścili firmę. Media społecznościowe firmy najpierw milczały, a potem na LinkedInie opublikowano krótkie oświadczenie Pete’a Samuelsa, w którym przeczytamy:


Po 15 latach jako CEO w Supermassive Games podjąłem niezwykle trudną decyzję o ustąpieniu ze stanowiska. Powodem są wyłącznie kwestie zdrowotne i nie było mi łatwo tego przyznać. Zawsze będę dumny z tego, co ja i Joe Samuels założyliśmy lata temu.


Pete Samuels, były CEO Supermassive Games

Po odejściu braci Samuels pałeczkę przejmie po nich Robert Henrysson, prezes Avalanche Studios (tego od Just Cause, nie Hogwarts Legacy). Oprócz zmiany kadrowej Supermassive ma pozostać na obecnym kursie.

Pozostaje jeszcze kwestia studia Ballistic Moon, jakie przygotowuje odświeżone Until Dawn. 2 z 3 właścicieli i założycieli firmy to byli pracownicy Supermassive – Chris Lamb oraz Duncan Kershaw, a wśród zatrudnionych tam osób znajdziemy, cóż za zaskoczenie, byłych developerów z Supermassive. Tym samym zatoczyliśmy pełne koło i wróciliśmy do sytuacji sprzed dekady – Sony robi dokładnie tę samą grę z prawie tymi samymi ludźmi, jednak występującymi pod nowym szyldem.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1018

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze