8
8.01.2021, 09:59Lektura na 3 minuty

Techland: Weteran opuszcza studio po 22 latach pracy [AKTUALIZACJA]

Paweł Selinger odpowiadał za m.in. Dead Island czy Dying Light.


Witold Tłuchowski

Polska branża gier nie byłaby tym samym bez Techlandu. Firma nie tylko przez lata dzielnie konkurowała na polu wydawania gier z CD Projektem czy Cenegą, ale już od lat 90. zajmuje się produkcją własnych tytułów. I to naprawdę przyzwoitych (że wspomnę tylko Crime Cities czy Chrome'a), choć na prawdziwie międzynarodową rozpoznawalność firma musiała zaczekać do premiery kolejnych Call of Juarez i Dead Island. Do pierwszej ligi w 2015 studio wprowadził Dying Light... i od tamtej pory czekamy na więcej.

Niestety prace nad „dwójką” nie posuwają się w takim tempie, jak chcielibyśmy to widzieć. Rok temu premierę przełożono z wiosny 2020 na bliżej nieokreślony termin. Od tamtej pory Techland zdążył skończyć współpracę z Chrisem Avellonem i musiał zmierzyć się z oskarżeniami o złe zarządzanie projektem. Firma co prawda w Sylwestra chciała nas natchnąć optymizmem, ale samo „przygotujcie się na 2021” nie mogło całkowicie wyciszyć niepokoju fanów.

Na razie jednak musimy zadowolić się ogłoszeniem o odejściu jednej z ważniejszych postaci w historii studia. Paweł Selinger zajmował się w Techlandzie od 1999 kwestiami artystycznymi, a od 2007 był dyrektorem artystycznym. W ostatnich latach pełni  funkcję scenarzysty (przy chociażby Dying Light: The Following). W ciągu swojej kariery odpowiadał za m.in. Call of Juarez: Więzy krwi, Dead Island czy Dying Light, a także sequel tego ostatniego.

O swojej decyzji poinformował przed dwoma dniami w poście na portalu Linkedin:


Po ponad dwudziestu dwóch latach zdecydowałem się zakończyć współpracę z Techlandem. Pragnę wyrazić wdzięczność firmie, która pozwoliła mi się rozwijać i realizować przez połowę mojego życia. Techland, zawsze będę ci kibicował, a także wspaniałym ludziom, których dzięki tobie poznałem. Życzę wam, aby Dying light 2 i kolejne projekty stały się światowymi hitami.


Dołączamy się do życzeń i czekamy niecierpliwie na jakiekolwiek informacje na temat gry.

Paweł Selinger nie wspomniał nic na temat swoich dalszych planów zawodowych.

[AKTUALIZACJA]

Techland uspokaja, że odejście developera w żaden sposób nie wpłynie na produkcję Dying Light 2. 


W związku z informacjami o odejściu dyrektora kreatywnego Techland, chcielibyśmy uspokoić wszystkich fanów nadchodzącego Dying Light 2, że stanowisko Art Directora jest niezagrożone i od 2019 roku należy do Erica Cochonneau. Eric od tego czasu dba o każdy aspekt nadchodzącej produkcji i pod jego kierownictwem zespół robi wszystko, by oddać do rąk graczy jak najlepszą grę. Paweł Selinger, który od 2 lat pełnił rolę Narration Designera, z końcem 2020 postanowił zakończyć współpracę z Techland i rozwijać się dalej poza strukturami firmy. Paweł spędził w Techlandzie większą część swojej zawodowej drogi, a wielki sukces serii Call of Juarez jest między innymi jego zasługą. Zostawił przy Dying Light 2 duży kawałek siebie, będąc przy projekcie od samego początku. Jego obowiązki, czyli dział narracji, od października 2020 przejął Piotr Szymanek.  Jak obiecaliśmy, już wkrótce podzielimy się nowymi, ekscytującymi informacjami na temat Dying Light 2.


Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących12

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane