8
15.11.2018, 10:39Lektura na 2 minuty

Telltale Games ostatecznie likwidowane, a jego gry znikają ze Steama

Bolesna agonia studia zdaje się wreszcie dobiegać końca.

Nie ma już żadnych wątpliwości: to koniec studia Telltale Games, które pod koniec września zwolniło bez ostrzeżenia większość swoich pracowników. Firma przechodzi właśnie likwidację, którą przeprowadza specjalizująca się w doradztwie biznesowym spółka Sherwood Partners. Sam proces przebiega podobnie do procedury upadłości, ale jak to często bywa w prawniczym świecie, dwa podobnie wyglądające działania mogą się dość istotnie różnić. O przeprowadzanej cesji należności opowiedział Martin Pitchinson, współzałożyciel Sherwood Partners:


Koniec działalności firmy nie musi wcale wiązać się z bankructwem. W tym przypadku oznacza to, że udało się znaleźć kogoś, kto był skłonny zapłacić za jej aktywa wystarczającą kwotę, aby spłacić wierzycieli.Co to oznacza dla nas, graczy? W całej sytuacji na razie jest więcej znaków zapytania niż odpowiedzi, ale obecny obrót spraw może niepokoić. Jak zauważają użytkownicy Steama, gry Telltale Games zaczynają znikać z katalogu sklepu. Jak na razie usunięte zostały pierwsze dwa sezony The Walking Dead (wraz ze specjalnym odcinkiem 400 Days oraz miniserią Michonne), a także Jurassic Park: The Game, Tales of Monkey Island oraz Back to the Future: The Game.

Nie wiemy, czy to chwilowe działanie podyktowane przeprowadzanym procesem likwidacji, czy też gry zniknęły na dobre. Być może dorobek Telltale znajdzie nowy dom u innego wydawcy. Oczywiście wszyscy, którzy kupili te tytuły wcześniej, wciąż mają do nich dostęp z poziomu biblioteki Steama. Warto dodać, że wspomniane produkcje są nadal dostępne w ofercie GOG-a, PlayStation Store, Sklepu Xboksa, Google Play i App Store. To się może jednak w każdej chwili zmienić.

Raczej nie doczekamy się oficjalnej wiadomości o dalszych losach tych gier od dyrektora studia. Pete Hawley usunął bowiem swoje konto na Twitterze, a także zaktualizował profil zawodowy na LinkedIn, dając tym samym do zrozumienia, że – przynajmniej na razie – nie chce mieć nic wspólnego z marką Telltale. Nie wiemy również, czy zniknięcie gier ze Steama wpłynie w jakikolwiek sposób na plany dokończenia finałowego sezonu The Walking Dead.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów957

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane