16
28.08.2019, 15:09Lektura na 2 minuty

Telltale Games powraca do żywych

Ponownie w sprzedaży znajdą się niektóre tytuły studia, planowane jest również stworzenie kontynuacji dawnych hitów firmy.


Witold Tłuchowski

Koniec 2018 nie był wesołym czasem dla fanów przygodówek. Wtedy to najpierw usłyszeliśmy o poważnych problemach twórców The Walking Dead, a następnie o jego ostatecznej likwidacji. Byli pracownicy założyli co prawda nowe studio, ale wciąż czekamy, aby przekonać się o jego potencjale.

Wszystko jednak na to wskazuje, że o Telletale Games usłyszymy jeszcze nie raz. LCG Entertainment wykupiło bowiem aktywa developera i wskrzesiło firmę. Nowe biuro powstanie w Kalifornii, a na jego czele staną Jamie Ottilie i Brian Waddle, którzy do tej pory zajmowali się głównie grami mobilnymi. Ottilie powiedział jednak Polygonowi, że zaproponuje części byłych pracowników oryginalnego studia powrót do pracy – wpierw w charakterze freelancerów, jednak z perspektywą etatu w przyszłości.

Developer posiada prawa do m.in. oryginalnych produkcji Telltale (np. Puzle Quest), gier o Batmanie czy The Wolf Among Us. Jak mówi prezes, studio zastanawia się także nad innymi dawnymi licencjami. Są też spore szanse na to, że doczekamy się kontynuacji niektórych tytułów (chociaż nie The Walking Dead, ponieważ prawo do marki należą teraz do Skybound). Ottilie odniósł się również do kwestii podziału gier na odcinki, który tak nam się kojarzy z oryginalnym Telltale.


Prawdopodobnie utrzymamy koncept odcinków, jednak z inną częstotliwością wydawania. To inny świat z punktu widzenia konsumpcji mediów. Musimy przyjrzeć się, w jaki sposób ludzie lubią się bawić. Lubię ideę binge-watchingu [czyli oglądania kilku odcinków lub nawet całego serialu za jednym zamachem – red.].


Prezes zapowiedział też, że najbliższe pół roku firma przeznaczy na urządzanie się w nowej siedzibie oraz opracowywanie narzędzi i technologii. Nie wiem więc, kiedy możemy spodziewać się pierwszych zapowiedzi i czego mogą one dotyczyć. Miejmy również nadzieję, że obecni włodarze wyciągnęli wnioski z błędów, jakie popełnił dawny zarząd.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5499

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane