23.06.2022, 10:00Lektura na 2 minuty

The Callisto Protocol: Połowa potyczek odbędzie się w zwarciu, a naboje będą na wagę złota

Plucie amunicją? Na pewno nie w produkcji Striking Distance Studios. W The Callisto Protocol będziecie musieli się dwa razy zastanowić, zanim pociągniecie spust.


Patryk „Delighter” Żelazny

Pamiętacie jeszcze The Callisto Protocol, czyli horrorową produkcję od twórców Dead Space'a? Ponoć ma to być najbardziej przerażająca gra nowej generacji. O tym, ile w tym prawdy, przekonamy się pod koniec roku. Jeśli wciąż cierpliwie czekacie na grudniową premierę, to mam dla was całkiem ciekawą i ważną informację odnośnie do rozgrywki. To już coś, co mogliśmy częściowo zobaczyć choćby w poprzednim zwiastunie, jednak zapewne wielu z was nie spodziewało się, że może to być aż tak istotne.

W grach raczej jesteśmy przyzwyczajeni, że amunicja nie jest naszym szczególnym zmartwieniem, ponieważ mamy jej na pęczki. Być może to właśnie m.in. dlatego survival horrory, w których broń i amunicja są bardzo ograniczone, potrafią nas tak bardzo przestraszyć. W The Callisto Protocol nie będzie aż tak biednie, ale za to będziemy musieli dysponować nabojami bardzo rozsądnie. Jak przyznali sami twórcy w materiale Game Informera, prawie połowa potyczek będzie rozgrywać się w zwarciu.


Oznacza to, że musimy mądrze dysponować naszymi pociskami. W tym celu dodaliśmy kombinacje do walki w zwarciu, które po zakończeniu odpychają wroga. Daje to szansę na szybkie namierzenie go i oddanie dobrego, czystego strzału.


Dyrektor Kreatywny Ben Walker

Jak widać Striking Distance Studios w tym przypadku stawia na grozę, nie robiąc z tego jednocześnie gry akcji. Choć na pewno będziemy się lepiej czuć z pałką i jednym nabojem w spluwie, niż gdyby nas w ogóle pozbawiono broni.

The Callisto Protocol zadebiutuje 2 grudnia tego roku i będziemy mogli zagrać na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksie Series X/S.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów327

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane