24.11.2022, 10:45Lektura na 2 minuty

The Callisto Protocol zaoferuje dodatkowe animacje śmierci w season passie

Przez chwilę zrobiło się niezłe zamieszanie, kiedy Striking Distance Studios oświadczyło, że w ramach season passa doda nowe animacje śmierci do gry.


Patryk „Delighter” Żelazny

Jesteśmy już dosłownie na ostatniej prostej do premiery nowego Dead Space'a – czyli The Callisto Protocol. Poświadczy o tym premierowy zwiastun sprzed kilku dni. W końcu jest nam dane wiedzieć o produkcji coraz więcej, na przykład dzięki niepokojącej miniserii dokumentalnej. Do tego znamy zawartość edycji kolekcjonerskiej i nadchodzącego do gry season passa – a z tym drugim wiąże się pewna historia, którą wam zaraz opiszę.

Jak na początku informowało VGC, na karcie Steama The Callisto Protocol twórcy dodali opis zawartości sezonowej przepustki, w którą możemy się zaopatrzyć, kupując edycję deluxe – droższą o 80 złotych. W przepustce naturalnie znajdą się jakieś dodatkowe treści, w końcu od tego ona jest. Jednak wśród graczy oburzenie wywołał fakt, że częścią tych treści ma się być 13 animacji śmierci Jacoba i 12 animacji śmierci przeciwników.

Dlaczego akurat ten aspekt? Ponieważ początkowo sądzono, że te animacje zostały wycięte z oryginalnej gry i zapakowane w pudełeczko z czerwoną wstążką, napisem „DLC” i osobną ceną, które będzie dostępne na premierę. Do sprawy odniósł się już Glen Schofield, prezes Striking Distance Studios i postarał się wyjaśnić, o co dokładnie chodziło.

Po sprecyzowaniu okazało się, że nowe animacje śmierci nie będą dostępne na premierę. Według słów Schofielda będzie to zawartość, którą twórcy zamierzają priorytetowo wypuścić dopiero w przyszłym roku – i to na wyraźne życzenia fanów, którzy chcieli „jeszcze więcej śmierci”.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów769

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane