23.06.2022, 13:30Lektura na 2 minuty

The Evil One: Powstanie seria gier i multiwersum na podstawie „Złego” Leopolda Tyrmanda

Z całą pewnością można założyć, że przynajmniej pod pewnymi względami będzie to „Zła” gra.


Jakub „rajmund” Gańko

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak wiele czasu traci się w życiu na niepicie wódki? To teraz zastanówcie się, jak wiele życia zmarnowaliście, nie grając w Złego. I pomyślcie, że jeszcze trochę go w ten sposób zmarnujecie. Na szczęście już nie tak wiele, bo warszawskie studio Red Deer Games weszło we współpracę z Matthew Tyrmandem, synem autora „Złego”, i podpisało wieloletnią umowę na wydanie serii gier oraz stworzenie multiwersum w oparciu o kultową książkę.

Tak, dobrze czytacie: multiwersum.

Niestety, na razie nie wiemy jeszcze, jaką formę przyjmie – zarówno multiwersum, jak i sama gra. W kontekście tego pierwszego twórcy wymieniają tylko „wiele nowoczesnych kanałów rozrywki”. W przypadku gry wspominają o „interesującym gameplayu”. Więcej szczegółów mamy poznać w przyszłym tygodniu, natomiast już dziś możecie dodać do obserwowanych oficjalne konto gry na Twitterze i dołączyć do jej Discorda.

Wydany w 1955 roku „Zły” pióra Leopolda Tyrmanda uznawany jest za jeden z najpoczytniejszych kryminałów epoki PRL-u. Akcja książki rozgrywa się w Warszawie lat 50., a tytułowy „Zły” to prawdopodobnie pierwszy polski superbohater, który staje w obronie słabszych i walczy ze stołecznym półświatkiem. Z tego też powodu bywa porównywany do Batmana.

Książka doczekała się kilku adaptacji teatralnych, a jeszcze kilka lat temu nad jej ekranizacją pracował Xawery Żuławski. Niestety, projekt ostatecznie nigdy nie doczekał się realizacji.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów669

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze