6.12.2021, 11:27Lektura na 2 minuty

The Game Awards 2021 bez udziału Activision Blizzard

Oczywiście gry wydawcy wciąż mają szansę na zdobycie nagrody, choć raczej niewielką.


Witold Tłuchowski

Sezon podsumowań 2021 trwa już w najlepsze, symbolicznie otworzyło go zaś rozdanie Złotych Joysticków, podczas których największe triumfy święciło Resident Evil Village. Przed nami jednak najbardziej prestiżowa gala branży (a przynajmniej organizowana z największym rozmachem): The Game Awards.

Imprezę Geoffa Keighleya nie bez powodu nazywamy Oscarami gier wideo – acz paradoksalnie same nagrody interesują nas chyba w tym całym zamieszaniu najmniej. Od lat podczas TGA miejsca mają głośne zapowiedzi i ważne ogłoszenia, a niczego innego nie spodziewamy się po tegorocznej edycji. Choć większość z nich pozostaje na razie tajemnicą, wiemy, czyich gier na pewno na wydarzeniu nie zobaczymy: Activision Blizzard. Zapowiedział to sam Keighley, a ma to oczywiście związek z doniesieniami na temat sytuacji w firmie.


Mogę potwierdzić, że poza nominacjami Activision Blizzard nie będzie częścią tegorocznego The Game Awards. The Game Awards to czas świętowania branży gier, największej dziedziny rozrywki na całym świecie. W żadnej firmie ani społeczności nie ma miejsca na nadużycia, nękanie lub molestowanie. Zdaję sobie też sprawę, że mamy ogromną platformę, która może przyspieszyć zmiany i do nich inspirować. Czujemy się do tego zobowiązani, ale wszyscy musimy współpracować, aby zbudować lepsze i bardziej otwarte środowisko, w którym wszyscy będą czuć się bezpiecznie, tworząc najlepsze gry. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za osiągnięcie tego standardu. Chcemy uczcić niesamowite gry i utalentowanych developerów, którzy je tworzą.


Żadnych informacji o nowościach w Vanguard czy zapowiedzi kolejnego Crasha na pewno więc nie usłyszymy. Jedyną nadzieją dla Activision są dwie nominacje dla Call of Duty (najlepsza wciąż rozwijana gra – Warzone – i najlepsza gra e-sportowa), ale i tutaj szansy na triumf raczej bym nie upatrywał.

The Game Awards 2021 odbędzie się 10 grudnia (w nocy z czwartku na piątek). Impreza zacznie się o 00:30.

Według wcześniejszych wycieków podczas gali usłyszymy ogłoszenia związane z m.in. Senua’s Saga: Hellblade II. Listę gier nominowanych do tegorocznych nagród możecie zobaczyć TUTAJ.


Czytaj dalej

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze