3
9.06.2023, 06:15Lektura na 2 minuty
Wideo

The Talos Principle 2: Filozoficzna gra logiczna na nowym zwiastunie

Kolejne zagadki i tajemniczy świat na nowym materiale z rozgrywki.

The Talos Principle produkcji Croteamu, czyli studia stojącego za tym poważniejszym niż ja Samem, zaskoczyło, poruszyło i pokazało potencjał gier polegających na rozwiązywaniu łamigłówek. W dodatku przemyciło całkiem sporo treści zahaczających o mitologię grecką oraz filozofię. Zapowiedź The Talos Principle 2 na ostatnim PlayStation Showcase była dla mnie jedną z lepszych wiadomości tego roku i już nie mogę się doczekać powrotu do tego świata.

Twórcy chyba o tym wiedzą, dlatego pokazali kolejny materiał z gameplayem. Tytuł wygląda podobnie do „jedynki”, ale już widać, że mamy do czynienia z grą większą, dojrzalszą pod względem koncepcji, choć jednocześnie kontynuującą styl, jaki pokochali fani poprzedniczki. Mógłbym długo opowiadać o swoich wrażeniach po tym, co zobaczyłem, ale chyba lepiej będzie, jak ocenicie to sami:

Pierwowzór w unikatowy sposób łączył momentami dość trudne zagadki ze względnie prostymi, logicznymi metodami ich rozwiązywania. Gdy znaleźliśmy odpowiedź, łamigłówki okazywały się być często dużo łatwiejsze, niż się z początku wydawało. Co ważne, nigdy nie były banalne – dzięki temu gra nie pozbawiała nas satysfakcji z odnalezienia właściwej ścieżki, a uczciwie wynagradzała. Czy w sequelu uda się utrzymać formę? Ja trzymam kciuki i już powoli szykuję miejsce na dysku. The Talos Principle II pojawi się na pecetach, PS5 oraz Xboksach Series X|S pod koniec tego roku.

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów769

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane