2
6.10.2023, 15:45Lektura na 2 minuty

The Talos Principle 2: Twórcy ukryli demo na Steamie

Choć w The Talos Principle 2 z pewnością nie zabraknie zagadek, to twórcy pokusili się na jeszcze jedną, którą umieścili poza samą grą.

Studio Croteam już nieraz pokazało swoją kreatywność w kwestii zabawy z graczami. Przykładowo: w pierwszym The Talos Principle hakerów czekał najgorszy sen klaustrofobików ‒ utknięcie w windzie. Innym razem posiadacze nieoficjalnej wersji Serious Sama 3 byli atakowani przez nieśmiertelnego skorpiona, co skutecznie odstraszało od dalszej rozgrywki. W przypadku The Talos Principle 2 twórcy pokusili się o zgoła inną igraszkę z graczami. Postanowili ukryć demo produkcji na swojej stronie internetowej w dość nieoczywisty sposób.

Po wejściu na wspomnianą witrynę internetową, proszeni jesteśmy o potwierdzenie tego, że nie jesteśmy robotami. Jeśli nie przyznamy się do tego, że zamiast krwi w naszych żyłach płynie prąd, i klikniemy „Submit”, uraczeni zostaniemy zdjęciami zwierząt. Po zaznaczeniu samych kotów zostaje nam jeszcze ułożenie prostych puzzli. Po tym otrzymujemy dostęp do ważącego prawie 24 GB dema The Talos Principle 2, które możemy następnie odpalić z poziomu Steama. Dla nudziarzy dostępny jest jeszcze link do wpisania w wyszukiwarce sklepu Valve, ale wy przecież nimi nie jesteście, dlatego nie podam wam go.

The Talos Principle 2

Niech ta zagadka służy za potwierdzenie pomysłowości Croteam, którą studio udowodniło przy okazji wydania The Talos Principle w 2014 roku. Grę docenili zarówno krytycy, jak i gracze, oceniając grę na kolejno 85/100 i 8.6/10. Dlatego też twórcy zdecydowali się na zapowiedzenie sequela, w którego zagramy już 2 listopada. Obiecują więcej tego samego, czyli przede wszystkim niebanalne zagadki, podzielone na kilka poziomów trudności. Co ciekawe, grę będzie można przejść również bez rozwiązywania każdej z nich. Zaprezentowane zostaną także nowe mechaniki, w tym zabawę grawitacją czy telepatię. Croteam położy także większy nacisk na rozwój historii, która ma doczekać się kilku różnych zakończeń. The Talos Principle 2 ukaże się na pecetach, PlayStation 5 oraz Xboksach Series S i X.

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów40

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane