22.09.2022, 12:15Lektura na 2 minuty
Wideo

The Texas Chain Saw Massacre na pierwszym gameplayu

Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami wieloosobowy horror od studia Sumo Digital na pierwszym pokazie rozgrywki. The Texas Chain Saw Massacre ukaże się w 2023.

Na kanale IGN pojawił się nowy materiał z nadchodzącego w przyszłym roku The Texas Chain Saw Massacre – asymetrycznego horroru inspirowanego tymi samymi wydarzeniami, co seria filmów z lat 1974-2013. Na ostatnim zwiastunie nie dostaliśmy zbyt wielu informacji, za to tym razem jest nie tylko sporo gameplayu, ale i komentarz opisujący szczegóły rozgrywki.

Jak na przykład to, że każdy z bohaterów – i należących do rodziny psychopatów, i ofiar – posiada jakąś specjalną umiejętność. Na przykład kucharz może przysłuchiwać się hałasującym ofiarom i zakładać zamki w drzwiach, z kolei Connie może ten zamek natychmiastowo wyłamać – tak, tylko raz. Więcej detali naturalnie znajdziecie w samym filmie.

Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć warunków zwycięstwa rodziny morderców, za to poświęcę krótką chwilę ofiarom – zaczynając w piwnicy, muszą naturalnie wydostać się z domu, a można to zrobić tylko na dwa sposoby, co jest zdecydowanym utrudnieniem. Na ratunek mają przyjść na przykład ciasne miejsca, przez które mogą przecisnąć się tylko ofiary (i jeden z członków rodziny, jako jego specjalna umiejętność). I odpowiadając na pytania: nie, ofiary nie mogą zabić swoich prześladowców, a jedynie ich ogłuszyć.

Więcej map pojawi się w przyszłości, na razie mamy tylko domek na farmie w Teksasie – ten bardzo rozpoznawalny domek, w którym dzieje się cała akcja pierwszego filmu z 1974 roku.

The Texas Chain Saw Massacre ukaże się w bliżej nieokreślonym terminie w 2023 roku na PC, PS4, PS5, Xboksie One i Xboksie Series X/S.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów538

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane