4.03.2024, 18:00Lektura na 1 minutę
Wideo

The Thaumaturge: RPG w Warszawie początku XX w. na premierowym zwiastunie

Dziś premiera The Thaumaturge. Z tej okazji studio Fool’s Theory opublikowało nowy zwiastun.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

The Thaumaturge to RPG, którego akcja dzieje się w alternatywnej wersji Warszawy z początku XX wieku. Miasto jest przedstawione w grze jako tygiel wielokulturowy, w którym bale wyższych sfer kontrastują z porachunkami kryminalistów w mrocznych uliczkach. Tytuł przedstawia rozgrywkę w widoku izometrycznym, a potyczki rozgrywane są trybie turowym. 

Stolica Polski to miejsce działań tytułowych taumaturgów – ludzi, którzy dostrzegają i wykorzystują do swoich potrzeb ezoteryczne istoty zwane salutorami. Kreatury te inspirowane są rzeczywistymi regionalnymi wierzeniami – podobnie jak aspekt wizualny i dźwiękowy gry, które zakorzenione są w słowiańskim folklorze. 

W grze wcielimy się w Wiktora Szulskiego, który po 15-letniej nieobecności przyjeżdża do Warszawy w celu załatwienia spraw rodzinnych. Podczas rozgrywki będziemy eksplorować miasto za pomocą tzw. Szóstego Zmysłu oraz rozwijać umiejętności naszego bohatera. Za oprawę graficzną gry odpowiada technologia Unreal Engine 5. Gra jest dostępna na PC, PlayStation 5 i Xboksach Series X/S. Warto zainteresować się wersją Deluxe, która oprócz gry zawiera nowy HUD, przedmioty kosmetyczne, cyfrowy artbook i soundtrack, model 3D do samodzielnego wydrukowania, zestaw tapet oraz mapę Warszawy.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów341

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze