4
21.06.2022, 07:15Lektura na 2 minuty

Tony Hawk potwierdził, że planowano Tony Hawk's Pro Skater 3+4

Niestety, musimy się zadowolić Tony Hawk's Pro Skater 1+2, bo po wchłonięciu Vicarious Visions przez Blizzarda projekt został porzucony.

Tony Hawk wrócił w 2020 roku na usta graczy dzięki rewelacyjnemu remake'owi Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 przygotowanemu przez Vicarious Visions. Wydawało się, że w obliczu świetnej sprzedaży Activision Blizzard błyskawicznie zleci odświeżenia kolejnych odsłon cyklu – i teraz mamy potwierdzenie, że rzeczywiście był taki plan. Niestety, wszystko skomplikowało połączenie Vicarious Visions z Blizzardem.

Sytuację potwierdził sam Tony Hawk podczas streamu na kanale andyTHPS.


Aż do dnia premiery remake'ów 1+2 zakładaliśmy, że potem zrobimy 3+4. Ale potem Vicarious Visions zostało wchłonięte, a następnie szukano innych developerów. Ale było już po wszystkim.


Tony Hawk

Sam skater wydaje się być rozczarowany takim obrotem spraw i wyznał, że chciałby w jakiś sposób przywrócić kolejne części serii sygnowanej jego nazwiskiem. Niestety, Blizzard Albany (tak się obecnie nazywa Vicarious Visions) w pełni poświęciło się grom Blizzarda, więc na nich nie mamy już co liczyć. A znalezienie innego studia, które podjęłoby się tego karkołomnego zadania, okazało się trudniejsze niż zakładano.


Activision rozglądało się za innymi twórcami, którzy odświeżyliby „trójkę” i „czwórkę”, ale nikomu nie było w stanie zaufać w takim stopniu, w jakim ufali Vicarious Visions. Zaczęli więc przyjmować pomysły od innych studiów na to, co one zrobiłyby z grą THPS, ale nic z tego, co usłyszeli, im się nie spodobało. I to by było na tyle.


Tony Hawk

Vicarious Visions faktycznie było wymarzonym studiem do odświeżenia pierwszych dwóch odsłon serii Tony'ego Hawka. Wystarczy przypomnieć sobie mizerne Tony Hawk's Pro Skater HD z 2012 roku, by zrozumieć, jak łatwo byłoby skopać taki projekt. Więc może i dobrze, że Activision nie wciskało na siłę remake'ów 3+4 byle komu, ale mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda się zrealizować taki projekt komuś kompetentnemu.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów807

Obserwujących5
Brak okładki
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
0
Platformy
Xbox One, PS4, PC
Gatunek
-
Producent
-
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane