1
3.06.2024, 14:30Lektura na 2 minuty

Trzy miesiące PC Game Passa za darmo dla posiadaczy kart Nvidii

Aby otrzymać darmowy kod na abonament, należy uprzednio ściągnąć aplikację Nvidii i upewnić się, że nasz komputer posiada odpowiednią kartę graficzną.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Poczynając od 4 czerwca, użytkownicy aplikacji Nvidii i GeForce Experience będą mogli odebrać kod na trzy miesiące abonamentu PC Game Pass – a wszystko to w jedynej uczciwej cenie, czyli za darmo. O nowinie tej firma poinformowała za pośrednictwem swojej strony, na której też znalazła się wzmianka na temat nowości zmierzających do GeForce Experience (o których za chwilę).


PC Game Pass za friko...

Aby skorzystać z rozpoczynającej się jutro oferty, musimy być posiadaczami konta Nvidii (jeśli do tej pory go nie założyliśmy, możemy zrobić to w tym miejscu). Jeśli spełniliśmy ten warunek, pod tym adresem możemy się upewnić, że jesteśmy zapisani w programie GeForce Rewards. Następnie musimy pobrać i zainstalować wspomnianą już aplikację GeForce Experience lub wersję betę Nvidia App. Alternatywnie możemy skorzystać ze strony GeForce NOW Rewards i postąpić wedle widocznych na niej kroków.

Teraz największy haczyk – aby otrzymać darmowy kod na PC Game Passa, musimy otworzyć aplikację na komputerze, który jest wyposażony w kartę graficzną z serii GTX 10 lub nowszą. Jeśli spełnia on ten wymóg, powinniśmy się zalogować, a po kliknięciu nazwy naszego profilu widocznej w prawym górnym rogu okna wybrać opcję „Zrealizuj”. Tam też powinien pojawić się trzymiesięczny abonament na PC Game Passa, aczkolwiek należy pamiętać o tym, że stanie się on dostępny dopiero jutro, czyli 4 czerwca. Wedle strony Nvidii kody zostaną udostępnione o godzinie 6 rano, jednak nie sprecyzowano, o jaką strefę czasową chodzi. Zakładając, że jest to czas wschodnioamerykański, oferta w Polsce prawdopodobnie stanie się dostępna w okolicach godziny 12:00.


...i garść nowości w aplikacji

W wersji beta nowej aplikacji Nvidii zagościło wsparcie dla kodowania wideo AV1 SDR i HDR. Aplikacja jest również w stanie nagrywać rozgrywkę w 120 klatkach na sekundę. Możliwości kodeka AV1 zostały zaprezentowane na przykładzie nagrania fragmentu początku rozgrywki Horizon Forbidden West, z którym możecie zapoznać się poniżej:

Posiadacze kart graficznych z serii RTX otrzymali także możliwość automatycznego dostrajania swojego GPU za pomocą jednego kliknięcia w nowej odsłonie panelu wydajności.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów1026

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze