4.12.2023, 13:00Lektura na 3 minuty
Informacja prasowa

Turtle Beach Stealth Ultra: Kontroler do Xboksa dla wymagających

Jeśli szukacie pada do Xboksa i jesteście w stanie wyłożyć na niego niespełna tysiąc złotych, to najnowsza propozycja firmy Turtle Beach może was zainteresować


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Stealth Ultra to jeden z flagowych modeli firmy Turtle Beach, która specjalizuje się w projektowaniu i tworzeniu słuchawek oraz kontrolerów. Tym razem mamy do czynienia z przedstawicielem drugiego ze wspomnianych sprzętów, a Stealth Ultra przeznaczony jest do użytku z konsolami Xbox oraz komputerami osobistymi.


Turtle Beach Stealth Ultra

Tytułowy pad jest w pełni bezprzewodowy i współpracuje nie tylko z PC-tami oraz Xboksami One i Series X|S, ale także z niektórymi Smart TV oraz urządzeniami funkcjonującymi na systemie Android. Producent zapewnia przy tym, że kontroler nie będzie musiał być ładowany zbyt często, jako że wbudowana bateria pozwoli nawet na 30 godzin nieprzerwanej zabawy. Jeśli jednak jej żywot będzie zbliżał się ku końcowi, nie ma co rozpaczać – jej uzupełnienie nie powinno zająć dłużej niż dwie godziny. W zestawie z urządzeniem znajduje się także dedykowana, niskoprofilowa stacja ładująca oraz mierzący 3 m kabel USB.

Turtle Beach Stealth Ultra może poszczycić się także świetną jakością wykonania. Ulokowane na padzie przyciski wyposażone są w mikroprzełączniki dotykowe o krótkim skoku, których żywotność sięga 5 milionów kliknięć. Nie ma również powodów do obaw w kwestii drążków analogowych. Drążki AntiDrift (bo tak zostały one nazwane), korzystają z bezdotykowych czujników efektu Halla, co pozwala poprawić ich dokładność oraz trwałość. Oprócz tego kontroler został wyposażony w możliwość regulacji spustów i dostosować ich opór wedle własnego uznania.

Czymś, co wyróżnia Stealth Ultra na tle konkurencji i zasługuje na szczególną uwagę, jest dynamiczny, pełnokolorowy wyświetlacz okraszony mianem „Command Display”. Za jego pomocą możemy nie tylko wybrać jeden z dziesięciu profili ustawień oraz je modyfikować, lecz także zapoznać się z powiadomieniami, które przyszły na nasz telefon w trakcie rozgrywki.

Jak już zostało napomknięte, Turtle Beach specjalizuje się nie tylko w kontrolerach, ale i słuchawkach. Jak więc nietrudno się domyślić, z technologią audio rzeczona firma jest za pan brat. Z tego też powodu na pokładzie Stealth Ultra znalazło się gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, które ulepsza każdy podpięty do niego przewodowy zestaw słuchawkowy poprzez zastosowanie takich funkcji jak Superhuman Hearing oraz przygotowane ustawienia korektora.

Stealth Ultra trafi do sprzedaży 15 grudnia 2023 roku, a wstępne zamówienie na sprzęt możemy złożyć za pośrednictwem strony producenta, gdzie za urządzenie przyjdzie nam wysupłać całkiem pokaźną kwotę rzędu 884 zł. Wedle zapowiedzi kontroler trafi również do oferty wybranych marketów oraz sklepów z elektroniką, a jego oficjalna cena w naszym kraju będzie wynosiła 899 zł.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów950

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze