12
28.07.2020, 15:27Lektura na 2 minuty

Twórcy serii Suikoden zebrali w jeden dzień 1,7 miliona dolarów na swoją nową grę [WIDEO]

Klucz do sukcesu? Możliwość dodania swojego kota do produkcji za wpłatę powyżej 5 tysięcy złotych.


Witold Tłuchowski

Dziś seria Suikoden jest już może odrobinę zapomniana, ale dwadzieścia lat temu wśród fanów jRPG-ów mogła konkurować nawet z Final Fantasy. Jedną z jej cech rozpoznawczych była ogromna liczba postaci, którą mogliśmy zrekrutować do naszej drużyny. Niestety z czasem cykl nieco podupadł i Konami ostatecznie zdecydowało się go zawiesić. Twórcy pierwszych części postanowili jednak powrócić po latach i dać światu... no, nie Suikodena VI, ale grę, która równie dobrze mogłaby by nim być.

Za Eiyuden Chronicle stoją Yoshitaka Murayama (trzy pierwsze części) i Junko Kawano (pierwsza i czwarta). Prócz nich nad produkcją pracują m.in. Junichi Murakami i Osamu Komuta (obaj tworzyli Suikoden Tierkreis z DS-a). Dawne sentymenty zespołu widać już w opisie gry: turowy system walki oparty na sześcioosobowej drużynie ze sprite'ami 2D i tłami 3D czy historia angażująca ponad 100 postaci.

Eiyuden Chronicle według planu minimum miało trafić tylko na pecety, ale wśród dalszych progów zbiórki znalazły się również wersje konsolowe. Ta zaś okazała się ogromnym sukcesem, więc gra pojawi się też na PS5 i Xboksie Series X (oraz innych platformach). Twórcy prosili o 509 tysięcy dolarów, a w momencie gdy piszę te słowa (czyli nieco ponad 24 godziny po starcie) zebrali już 1,7 miliona dolarów – pierwotną sumę uzbierali w trzy godziny. Ponieważ do końca zostało jeszcze 31 dni, suma ta z pewnością znacznie wzrośnie.

Kickstarterową zbiórkę Eiyuden Chronicle znajdziecie TUTAJ. Grę nabyć możemy już za niecałe 40 dolarów, ale wpłacając więcej, możemy odebrać unikatowe nagrody. Wśród nich jest możliwość zaprojektowania własnego przeciwnika, nazwania swoim imieniem NPC-a lub... dodania do gry naszego kota (lub innego zwierzaka, ale koty mają oddzielną kategorię). Gdyby nie zaporowa cena ponad 1400 dolarów*, sam bym się na to skusił.

Premiery duchowego spadkobiercy serii Suikoden spodziewać powinniśmy się w październiku 2022.

*Zresztą już wykupiona, pozostały wyłącznie droższe opcje.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze