5
7.06.2024, 08:15Lektura na 2 minuty

Twórcy Silent Hilla 2 chcieli więcej zmian w remake’u

Producent oryginalnego Silent Hilla 2 donosi, że Bloober Team i Konami musiały wypracować kompromis dotyczący tego, jak wyglądać będzie remake.


Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

Remake Silent Hilla 2 wzbudza emocje – niektórzy gracze nie są zadowoleni z tego, jak gra prezentuje się na zwiastunach. Fani twierdzą, że Bloober Team zbyt odważnie podeszło m.in. do modernizacji wyglądu niektórych postaci. Okazuje się jednak, że za odbiegające od oryginału zmiany odpowiedzialna jest nie polska firma, a Konami, które z chęcią widziałoby ich więcej.


Twórcy gier zazwyczaj nie chcą robić dwa razy tego samego. Myślę, że jako autorzy oryginału mieli wiele elementów, które chcieliby kompletnie zmienić. To dzięki opiniom twórców z Bloober Team, którzy są wielkimi fanami materiału źródłowego, remake jest bardzo wierny oryginałowi. 


Motoi Okamoto

Producent serii, Motoi Okamoto, w wywiadzie dla magazynu Famitsu potwierdził, że zarówno dyrektor artystyczny oryginalnego Silent Hilla 2 (Masahiro Ito), jak i producent audio tytułu (Akira Yamaoka) mieli więcej pomysłów na zmodyfikowanie gry w remake’u, na co nie zgodzili się Polacy. Ostatecznie stanęło na kompromisie łączącym nowe ze starym.


Jeśli zespół deweloperski byłby w całości japoński, remake mógłby wyglądać zupełnie inaczej. Mieliśmy czasami sprzeczne opinie, ale ostatecznie dotarliśmy do dobrego kompromisu. W trailerach widać, że remake jest nowoczesnym Silent Hillem 2, jednocześnie zachowując jakość oryginału.


Motoi Okamoto

Remake Silent Hilla 2 zadebiutuje już 8 października na PC i PS5.


Czytaj dalej

Redaktor
Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów403

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze