1
14.11.2022, 13:30Lektura na 2 minuty

Twórcy Wastelanda 3 tworzą RPG, które ma odnowić gatunek

Studio InXile Entertainment szuka rąk do pracy nad nieogłoszonym projektem RPG, który najpewniej będzie wykorzystywał Unreal Engine 5.


Patryk „Delighter” Żelazny

Od premiery trzeciej odsłony serii Wasteland minęły nieco ponad dwa lata. Produkcja zebrała bardzo dobre recenzje i raczej przypadła do gustu fanom erpegów, ale twórcy nie siedzą z założonymi rękami. Pomijając fakt wydawania DLC do trzeciego Wastelanda, studio InXile pracuje właśnie nad czymś nowym i szuka osób do współpracy.

Wciąż nie mamy zbyt wielu informacji, a to z prostego faktu: twórcy jeszcze trzymają wszystko w tajemnicy (opis konta na Twitterze). No a przynajmniej nie ujawniają więcej, niż naprawdę muszą. Stety niestety z tym czasami bywa różnie, zwłaszcza że szukają nowych pracowników, którym jakieś detale podać muszą. Innego wyjścia nie ma. Tak też było w tym przypadku, dlatego w ogłoszeniu na stanowisko artysty VFX możemy przeczytać, że jest to jeszcze nieogłoszony next-genowy projekt RPG na silniku Unreal Engine 5.

Ponoć ma to być ambitny twór, którym twórcy chcą zwojować cały wspomniany gatunek gier i wręcz go odnowić. Mowa też o ambitnej, zupełnie nowej licencji. Zaznaczam, że ukazane poniżej prace NIE SĄ grafikami koncepcyjnymi projektu od InXile. Pochodzą z ArtStation i zostały zamieszczone wyłącznie w celu przykucia uwagi.

Aktualnie InXile studios szuka osób na podane niżej stanowiska i przy każdym z nich jest opcja pracy zdalnej. O ile więc czujecie się na siłach, to możecie się zgłosić, nawet jeśli nie mieszkacie w Kalifornii.

  • 3D Environment Arist,
  • VFX Artist,
  • Combat Designer,
  • Graphics Engineer,
  • Producer.

Jak się zapewne domyślacie, nie mamy praktycznie żadnych informacji o tym, czego tak naprawdę powinniśmy się spodziewać – nawet nie wspominając o tym, kiedy mamy się tego spodziewać. Wiemy za to, że coś się tworzy i musimy uzbroić się w cierpliwość.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów965

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane