6
5.07.2023, 09:00Lektura na 2 minuty

Ubisoft banuje cheaterów w The Division 2. Gracze są wściekli

Być może wielka afera to za dużo powiedziane, ale trzeba przyznać, że ostatnie wydarzenia związane z The Division 2 wzbudzają sporo emocji.


Marcin Hołowacz

The Division 2 pojawił się względnie nowy tryb o nazwie Descent, który może przypominać gry z gatunku roguelike. Nieważne czy jesteś zaprawionym w bojach weteranem, czy też dopiero od niedawna zapoznałeś się z The Division 2, ponieważ w trybie Descent za każdym razem rozpoczyna się zabawę od zera. Jeżeli natomiast chodzi o same poziomy, to w pewnym stopniu są one generowane losowo, a podczas ogrywania Descent możemy być zaskakiwani nieoczekiwanymi sytuacjami, skokami poziomu trudności itd.

Brzmi to jak całkiem dobra zabawa albo przynajmniej powiew świeżości w wieloletniej produkcji, więc w czym problem? Otóż okazuje się, że gracze to nieźli kombinatorzy! Niektórym osobom udało się znaleźć swego rodzaju exploit, który był wykorzystywany do nabijania sobie łatwych punktów doświadczenia w trybie Descent.

Developerzy nie są zadowoleni z tego, że przypadkowo zostawili w The Division 2 taki błąd, ale ich prawdziwy gniew wzbudził dopiero fakt, iż zostało to bezwzględnie wykorzystane do nieuczciwych zysków w wirtualnym świecie. Traktują to bardzo poważnie i postanowili rozdawać bany wszystkim cheaterom.

Niektórzy dostaną dwutygodniowe zawieszenie konta, a ich profile zostaną specjalnie oznaczone, więc dalsze przewinienia zaowocują wydłużeniem kary. Te osoby, które naprawdę przesadziły z nadużywaniem exploita, mogą liczyć na permanentnego bana. Jeżeli natomiast chodzi o nieuczciwie zdobyte doświadczenie, developerzy zadbają o to, by zostało cofnięte. Jest to ważne dla umożliwienia wszystkim graczom całkowicie uczciwej rywalizacji i zabawy.

Temat jest o tyle ciekawy, że wzbudził zróżnicowane reakcje wśród graczy. Jedni twierdzą, że istnienie samego exploita jest winą developerów, więc gracze nie powinni być karani za to, że znaleźli niedoskonałość i ją wykorzystali. Drudzy są zdania, że oszukiwanie w grach sieciowych zawsze było karane i nic nie powinno ulegać zmianie w tej kwestii.

Jeżeli przez kilka długich miesięcy poświęcisz swój czas na ostre grindowanie, bo chciałeś uczciwie zdobyć wyższy poziom postaci, a potem zobaczysz, że ktoś inni zrobił to samo w ułamku chwili, ponieważ wykorzystał exploita... to prawdopodobnie odechce ci się grać. Takie zjawisko może potencjalnie zabić całą grę online. Zgadzacie się, czy widzicie to zupełnie inaczej?


Czytaj dalej

Redaktor
Marcin Hołowacz

Gry to moja pasja i zawsze w coś pogrywam, choć często jestem w tyle z najnowszymi premierami. W pewnym momencie pokochałem roguelite'y, ale przydałby się większy skill. Jeśli trafia mi się taka okazja, wtedy staram się również pisać o grach.

Profil
Wpisów375

Obserwujących5
Brak okładki
The Division 2
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
0
Platformy
-
Gatunek
-
Producent
-
The Division 2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze