24.06.2022, 13:45Lektura na 2 minuty
Wideo

VirtuaVerse: Cyberpunkowa przygodówka za darmo na GOG.com

VirtuaVerse to kolejny prezent od GOG.com, tym razem dla fanów cyberpunku i dużych pikseli.


Jakub „rajmund” Gańko

Kto chętny na cyberpunkową przygodówkę? I nie mam na myśli wcale odświeżonego Blade Runnera, który wzbudza obecnie mnóstwo kontrowersji wśród fanów oryginału, a niezależną produkcję od studia Theta Division pod tytułem VirtuaVerse. Jeśli cenicie sobie klimatyczny pixel art, klasyczne podejście spod kursora point'n'click oraz staroszkolne łamigłówki, to warto się zainteresować najnowszą darmówką od GOG.com

Twórcy przedstawiają realia opowiedzianej w grze historii w następujący sposób:


W niedalekiej przyszłości pewna Sztuczna Inteligencja zdominowała wszystkie inne oraz kontrolujące je rządy. Społeczeństwo przeniosło się na stałe do wirtualnej rzeczywistości podpiętej do jednej sieci neuronowej, która ciągle optymalizuje doświadczenia ludzi poprzez przetwarzanie danych osobowych.


Brzmi zupełnie jak opis rzeczywistości, w której możemy skończyć za kilka lat, jak już tylko DALL·E znudzi się wyświetlaniem nam śmiesznych obrazków (i o ile wcześniej nie wykończy nas katastrofa klimatyczna). Tak czy siak grę przypiszecie do swojego konta TUTAJ, a na zachętę dorzucę wam jeszcze trailer produkcji:

Od siebie dodam, że przy produkcji gry brał udział Victor Love, lider i wokalista włoskiej kapeli Dope Stars Inc. Jeśli lubicie cyberpunkowe klimaty i industrialne brzmienia, to warto się tym zespołem zainteresować. A jeśli wolicie synthwave i chiptune, to sprawdźcie też jego projekt Master Boot Record.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów819

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane