Vita bez blokady regionalnej

Choć wciąż nie wiadomo, kiedy Vita ukaże się na Zachodzie, Amerykanie i Europejczycy będą mogli sprowadzić sobie konsolkę z Japonii, gdzie pojawi się ona w grudniu. Nie będzie przy tym trzeba obawiać się o ewentualną blokadę regionalną – Sony poinformowało bowiem, ze nowe urządzenie firmy nie będzie jej posiadało.
Jeden z fanów zapytał na Twitterze Shuheię Yoshidę, prezesa studiów Sony, o to, czy Vita nie będzie posiadać blokady regionalnej. Jak w odpowiedzi napisał Yoshida:
Tak, nie będzie posiadać blokady regionalnej.
Oznacza to, że kupiona na przykład w Japonii konsolka będzie mogła swobodnie uruchamiać gry zakupione w USA lub Europie. Dzięki temu zachodni gracze będą mogli bez problemu sprowadzić sobie Vitę z Kraju Kwitnącej Wiśni.
Czytaj dalej
-
Megabonk cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Już ponad milion graczy...
-
Ponad 2 miliardy zombiaków umarło ponownie w Dying Light: The...
-
Europa Universalis 5 całkowicie zmienia sposób prowadzenia wojen. Twórcy...
-
Hollow Knight: Silksong ukończony na saksofonie. Nie musieliśmy długo czekać na sfinalizowanie...
28 odpowiedzi do “Vita bez blokady regionalnej”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
No i dobrze, można grę kupić teraz wszędzie.
Nie mogę się doczekać ^^!
Już widzę te wspaniały ceny gier na PS Vita w sklepie… Wersja pudełkowa i gra na karcie pamięci, na pewno bardzo tania …
BTW. Jestem ciekaw ile będzie bateryjka trzymała bez ładowarki…
Tak jak PSP i PS3.
MantroX PSP miało blokadę a co do ps3 nie wiem bo nie mam ale chyba też…
Taniej się i tak nie sprowadzi;p więc w sumie wszystko mi jedno;p bede miał więcej czasu żeby na konsolkę zarobić:)
@Troleone będzie zewnętrzna bateria. łap linka http:psp-team.pl/newsy/tgs-11-dodatkowa-zewn%C4%99trzna-bateria-do-ps-vita-potwierdzona-12565
ps3 nie ma blokady zprowadzlem z ameryki bodajze i kupuje gry w polsce wiec nie ma
Dobra ludzie ja sie pytam kto w ogóle kupuje gry w sklepie typu empik media itp|Skoro na allego premierowa gre na konsole mozna miec 2x taniej!?
Przecież to wiadomo od dłuższego czasu…
A to miała być jakaś blokada? Wydaje mi się, że przenośne konsole nigdy nie miały blokad regionalnych bo to tylko wymysł konsol stacjonarnych związany z typem telewizorów na danym kontynencie…
Szkoda że PS 3 tak niema albo PS 2 . Ale może to nie jedyna Konsola w której tego nie będzie tzn blokady regionalnej.
Tak i potem się zorientuj w menu konsoli w Japońskim. Kupione tam gry będą też w Japońskim, więc nie ma to sensu; no chyba że ktoś umie Japoński oraz czytać te „krzaczki”.
@Matiyyy: a co za problem zmienić język w ustawieniach?
Dokładnie – problem żaden. A sama konsolka, zwłaszcza po tym,, ze oferuje streaming gier z PS3 (:D ) i sama w sobie ma tak pełnowartościowe już na starcie tytuły jak Golden Abyss – widzę, że Sony poważnie chce odzyskać tron najpopularniejszej przenośnej konsoli. Niech im się uda 😉
Brakuje jeszcze dożywotniej gwarancji, pierwszego PSP gratis w zestawie oraz emulatora gier konkurencji. Nie warto sobie nią głowy zaprzątać. ;]
Nie można odzyskać tego, w czego posiadaniu się nigdy nie było chłopcze.
@susanne – czy tego chcesz, czy nie to DS byl najpopularniejsza przenosna konsola w ostatnim czasie.
Dla wielu osób iPod Touch to o wiele lepsza opcja niż Vita, piszę o Touchu, bo umówmy się, że statystyczny Polak nie będzie dawał 1500-2000zł więcej za możliwość dzwonienia jaką daje iPhone.
Dla wielu osob cinko cienko to o wiele lepsza opcja niz Ferrari bo mniej spala ;p
Czekam z niecierpliwoscia a co do Ipoda na tym nie da sie grac co z tego ze ma fajne gierki jak najwieksza przyjemnosc z gier czerpie sie meczac gumki przyciskow a nie naciskajac w ekran
Ja wątpię, żebym dał radę przestawić język z japońskiego 🙂
hmmm ciekawa opcja. Ciekaw jestem ile ludzi nie wytrzyma i sciagnie Vite. W sumie jak wyszlo by taniej i bylaby opcja zmiany na english czemu nie.
@NoNamePL – niby tak, ale żeby to zrobić i tak musisz przebrnąć przez „krzaczki” aby dostać się do tej opcji. Ale nawet jak byś to zrobił to będziesz musiał gry kupować w Japonii, więc te też będą po Japońsku i wątpię żeby w nich dało się zmienić język.
Mnie tam vita nie interesuje, ale blokada regionalna jest żałosna. Mojemu bratu ciocia kupiła Ipoda w Niemczech nie mogłem go zarejestrować… czemu? Bo pisało, że skoro kupione było w Niemczech, a ciocia przywiozła ją do Polski to jest skradzione! Bezsens.
>kilop206|Cholerne stereotypy nawet Apple w nie wierzy ehh idę pucować moje nowe świeżo sprowadzane bmw…
gdyby miała blokady to byłby szczał prosto w jaja tej konsoli