7
4.04.2019, 11:58Lektura na 2 minuty

W Borderlands 3 powróci split-screen

Przy tym nie będziemy musieli martwić się różnicą poziomów między grającymi w co-opie.


Witold Tłuchowski

Zapowiedź kolejnej części sztandarowej serii studia Randy'ego Pitchforda, na którą czekaliśmy tyle lat, wzbudziła wśród graczy ogromne emocje. Nie mniejsze poruszenie wywołało ogłoszenie o czasowej wyłączności dla Epic Games Store na pecetach. Fakt, że Borderlands 3 zapowiada się co najmniej smakowicie, na pewno nie pomaga w uspokojeniu sytuacji. Kolejne napływające informacje na temat gry rozbudzają jednak tylko nasze oczekiwania – teraz z kolei dowiedzieliśmy się nieco na temat co-opowego multiplayera.

Przede wszystkim w glorii i chwale powróci uwielbiany przez wszystkich split-screen. Podobnie jak w poprzednich częściach będziemy więc mogli przemierzać Pandorę (oraz inne planety) sami, bądź też z towarzyszem lub towarzyszką siedzącymi na kanapie obok albo po drugiej stronie kontynentu. Jednak, co nowego dla serii, pojawi się istotna zmiana w dotychczasowym systemie. Na stronę sklepu GameStop na moment zawitał opis Borderlands 3 (już nieobecny), z którego mogliśmy dowiedzieć się, że w grze pojawi się mechanika skalowanie levelu (podobnie jak ma to miejsce np. w WoWie). Oznacza to, że niezależnie od różnic w poziomie między poszczególnymi graczami, wszyscy będą mierzyć się z przeciwnikami o sile adekwatnej dla ich postaci. Skończy się więc power levelowanie, polegające na tym, że słabsi towarzysze awansują niezwykle szybko, gdy tylko biorą udział w rozgrywce bardziej doświadczonego Vault huntera. Niemożliwa będzie już też sytuacja, w której dużo silniejszy gracz wchodzi pomóc kumplowi i w pojedynkę rozprawia się ze wszystkimi niemilcami. Z drugiej strony każdy będzie teraz otrzymywać przedmioty dostosowane do swojego bohatera, więc nawet bawiąc się z początkującym znajomym, nie będziemy stratni. Nowa mechanika będzie najpewniej obowiązywać zarówno podczas grania na split-screenie, jak i przez internet.

Wydaje się, że jest to ostatecznie zmiana na lepsze, chociaż na pewno nie wszyscy będą z niej zadowoleni. Ułatwi ona zdecydowanie granie ze znajomymi, chociaż zmniejszy przy tym widoczne różnice między początkującymi i zaawansowanymi postaciami, odbierając nam być może nieco motywacji do rozwoju. Jak to ostatecznie wpłynie na doświadczenia z co-opa, dla wielu najważniejszego elementu Borderlandsów, dowiemy się 13 września (a pecetowcy bojkotujący Epic Games Store w kwietniu 2020).

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef newsroomu oraz działów zapowiedzi i Info.

Profil
Wpisów5439

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane