13.05.2022, 13:00Lektura na 2 minuty

W drodze są kolejne remastery i remaki od Segi

Sprawozdanie finansowe japońskiej firmy sugeruje, że w ciągu najbliższych kilku lat powstaną odnowione klasyki z portfolio wydawcy.


Piotr „SteamPunker” Konopnicki

Sega opublikowała niedawno raport finansowy, za rok podatkowy 2021/2022 i poza informacjami o świetnych przychodach, koncern oświadczył, że wkrótce będzie bardziej koncentrował się na odświeżaniu starszych tytułów.

Od teraz do 2026 roku spółka planuje zainwestowanie 100 miliardów jenów (około 3,5 miliarda złotych) w celu wzmocnienia swojej pozycji na światowym rynku gier. Korporacja zauważa, że sektor gier komputerowych obecnie dynamicznie się rozwija. Sega określa globalną branżę gier jako obszar „o najwyższym wskaźniku wzrostu w przyszłości”.

Warto zauważyć, że Japończycy planują wydać w obecnym roku podatkowym (od marca 2022 do marca 2023) około 13 gier. Wydawca wyraźnie zaznacza, że oczekuje „znaczącego wzrostu liczby nowych tytułów”. Do tej pory znamy tylko pięć z nich. Są to m.in.: Sonic Frontiers, Sonic Origins, Soul Hackers 2, Two Point Campus oraz 13 Sentinels: Aegis Rim w wersji na Nintendo Switch. To sugeruje, że osiem kolejnych produkcji zostanie ujawnionych w przeciągu nadchodzących ośmiu miesięcy.

Sonic Frontiers

Prawdopodobnie pod koniec roku zobaczymy kolejną odsłonę Football Managera, bowiem to dość regularnie publikowana seria. Ciekawie się zapowiada tajemniczy projekt studia Creative Assembly, o którym wiadomo tylko tyle, że będzie on strzelanką science-fiction. Jest w produkcji co najmniej od 2019 roku, kiedy developerzy pokazali tytuł reżyserowi Neillowi Blomkampowi („Dystrykt 9”, „Chappie”). Miał on bowiem odwiedzić Brytyjczyków odpowiedzialnych za serię Total War i Obcego: Izolację, aby przyjrzeć się nowemu IP.

Nowy FPS SF od Creative Assembly

Być może niedługo usłyszymy więcej na temat cyklów Persona oraz Shin Megami Tensei. Ubiegłoroczne debiuty w postaci Persona 5 Strikers, Shin Megami Tensei 5 i Shin Megami Tensei 3: Nocturne Remaster odniosły spory sukces i można założyć, że Sega będzie chciała użyć ich popularności w przyszłości. Już teraz krążą w internecie pogłoski o remasterze Persony 3 Portable, celem wydania odświeżonej wersji na większą liczbę platform (oryginał wyszedł tylko na PS2 i PSP).

W tej chwili wiadomo, że Atlus w zeszłym roku świętował 25 rocznicę powstania serii Persona. Uzasadnione jest zatem stwierdzenie, że producent będzie chciał wykorzystać okazję, by zapowiedzieć nową odsłonę cyklu. Idąc śladem rocznicowej witryny 25-lecia Persony, kolejnych informacji o przyszłych losach cyklu możemy spodziewać się już 25 czerwca.

Persona

Redaktor
Piotr „SteamPunker” Konopnicki

Psychofan SteamPunku, dla którego nie ma „za trudnych” gier. Z zamiłowania strateg, z przekonań – lokalny patriota.

Profil
Wpisów12

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane