24.04.2024, 16:30Lektura na 1 minutę

W Japonii funkcjonują maszyny gacha z procesorami Intela

Jak widać na załączonym przykładzie, gacha nie ogranicza się tylko i wyłącznie do zabawek.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Tytułowa maszyna gacha, pozwalająca wymienić 500 jenów (czyli nieco ponad 13 złotych) na losowy procesor Intela, zauważona została w pobliżu sklepu ze sprzętem komputerowym 1's PC. Jak się przy tym okazuje, nie została ona wypełniona samymi bezużytecznymi starociami, jako że jednej z osób udało się wylosować procesor Intel i7-8700, na co zwrócił uwagę użytkownik X-a o pseudonimie LaurieWired:

Szczęśliwiec, który wszedł w posiadanie nie najgorszego CPU za równowartość mrożonej pizzy z Biedronki, pochwalił się swoją zdobyczą w sieci, aczkolwiek umieszczony w serwisie YouTube materiał prezentujący procesor dostępny jest tylko i wyłącznie w języku japońskim.

Jak jednak zauważyła redakcja Tom's Hardware, nie wszystko złoto, co się świeci, a rzeczony procesor trapił szereg problemów. W trakcie testów okazało się, że poprawnie działało jedynie pięć rdzeni i dziesięć wątków wylosowanego CPU. Mimo wszystko pochodzący z maszyny gacha Intel i7-8700 był w stanie poprawnie uruchomić system Windows i przejść benchmarki pokroju Cinebench R15 i R23. Pytaniem pozostaje, czy pozostałe procesory umieszczone w maszynie również wywiązałyby się z tych zadań.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów950

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze