3
9.08.2022, 12:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Warcraft Adventures: Fan przez 6 lat remasterował niewydaną grę Blizzarda

Warcraft Adventures: Lord of the Clans doczekał się fanowskiego remastera, mimo że oficjalnie nigdy nie doczekał się nawet premiery.

Warcraft Adventures: Lord of the Clans to prawdopodobnie jedna z najsłynniejszych historii skasowanego tytułu w naszej branży. Blizzard tworzył ją we współpracy z Animation Magic w latach 1996-1998, kiedy Warcraft przeżywał już rozkwit swojej popularności, ale jeszcze nikomu nie śniło się żadne World of Warcraft i wszystkie jego następstwa. Zamiast tego Blizzardowi zamarzyła się przygodówka point-and-click osadzona w pełnym orków uniwersum.

Niestety, mimo że produkcja została praktycznie ukończona, twórcy zdecydowali się jej ostatecznie nie wydawać. Rzekomo mieli się przestraszyć konkurencji w postaci The Curse of Monkey Island i Grim Fandango, które przenosiło formułę przygodówek LucasArtsu w trójwymiar, zatem Warcraft Adventures wyglądałoby przy nim przestarzale. I tu historia by się kończyła, gdyby nie pewien wyciek w 2016 roku.

Po 18 latach Warcraft Adventures: Lord of the Clans trafiło w ręce graczy i to w zasadzie w pełni grywalnej wersji. Największym problemem wyciekniętej wersji pozostawały cutscenki. Na szczęście niejaki DerSilver83 postanowił naprawić te problemy, a efekty jego pracy są imponujące. Część z nich zobaczycie na poniższym wideo sprzed 3 lat:

Po sześciu (!) latach prac remaster oferuje 20 odnowionych cutscenek (w tym dwie, które nie znalazły się we wcześniej udostępnionej wersji), ponad 200 nowych efektów dźwiękowych, dodane i zsynchronizowane na nowo dialogi, naprawione rozmaite bugi oraz muzykę zaczerpniętą z klasycznych, erteesowych Warcraftów.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zagrać w Warcraft Adventures, lepszej już prawdopodobnie nie będzie. Po szczegóły remastera i pliki do pobrania odsyłam TUTAJ (samo Warcraft Adventures musicie sobie znaleźć na własną rękę).

A teraz czekamy, aż ktoś wycieknie Starcraft: Ghost.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów947

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane