12
16.09.2013, 08:00Lektura na 2 minuty

Weź udział w Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi

Fani komiksów i gier mieszkający w Łodzi powinni zarezerwować sobie pierwszy weekend października – wówczas odbędzie się 24. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier. Co czeka na zwiedzających? Sporo atrakcji.


Piotrek66

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier odbędzie się w dniach 4-6 października w łódzkiej Atlas Arenie. W programie imprezy przewidziano m.in. spotkania, warsztaty z twórcami komiksów, ilustracji i gier oraz turnieje planszówek, RPG i produkcji komputerowych. Przewidziano też konkursy na najlepsze przebranie (cosplay) oraz wybory rysunkowej miss festiwalu.

Jednym z najważniejszych gości festiwalu będzie Don Rosa – najsłynniejszy twórca komiksów z Kaczorem Donaldem. Oprócz niego pojawią się też twórcy serii ThorgalGrzegorz Rosiński i Roman Surżenko. To oczywiście zaledwie wierzchołek szykowanych atrakcji – w planach są warsztaty ze Stephenem Desbergiem (autor „Gwiazd pustyni” i serii „Skorpion”), który opowie o współpracy scenarzysty z rysownikiem.

Przygotowano też niespodzianki dla graczy. Najważniejszą jest strefa Alienware, gdzie będzie można wypróbować rozgrywkę w 3D oraz wziąć udział w turniejach F1 2013, Armie III oraz Pro Evolution Soccer 2013. Odbędą się też zawody w StarCrafta II, Dotę 2, League of Legends, Counter Strike: Global Offensive, World of Tanks, Tekken Tag Tournament 2, Soul Calibur V, Injustice: Gods Among Us, Mortal Kombat, Super Street Fighter IV Arcade Edition oraz Ultimate Marvel vs. Capcom 3. Rozgrywki w bijatykach prowadzone będą na PS3.

Pamiętajcie – impreza odbędzie się w dniach 4-6 października w łódzkiej Atlas Arenie. Wstęp wolny, ale przed wejściem można będzie kupić cegiełkę – dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na organizację kolejnych edycji festiwalu.

Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze