6.12.2021, 12:29Lektura na 2 minuty

Wiceprezes Sony zwolniony po internetowej prowokacji

Cyber grupa w akcji.


Kuba „SztywnyPatyk” Stolarz

George Cacioppo, starszy wiceprezes działu inżynierii Sony, został zwolniony ze swojego stanowiska po tym, jak grupa People vs. Preds – parająca się rozpowszechnianiem wizerunków osób oskarżonych o pedofilię – opublikowała nagranie, na którym 64-latek miał zostać przyłapany na próbie umówienia się na stosunek z nieletnim.

Pod piętnastoletniego chłopaka miała się podszyć sama ekipa. Według zebranych przez nią screenshotów rozmów na Grindrze – aplikacji randkowej dla osób homoseksualnych, biseksualnych oraz transpłciowych – Cacioppo wymieniał się seksualnymi wiadomościami i wysyłał zdjęcia swojej strefy intymnej, by ostatecznie podesłać „nastolatkowi” adres swojego domu. Na miejsce przyjechał jedynie członek grupy, który na wspomnianym nagraniu zwraca się do byłego wiceprezesa jako „Jeff” właśnie, po czym grozi zadzwonieniem na policję. Zrezygnowany mężczyzna zamyka drzwi przed nosem operatora.

Przedstawiciele People vs. Preds wyjaśnili Kotaku, dlaczego najpierw upublicznili nagranie, a dopiero potem wysłali dowody odpowiednim służbom.


Department policji nie pracuje z takimi cyber grupami jak my. Wtedy pałeczkę przejmuje internet.


Według CNET, które jako pierwsze poinformowało o sprawie, nie wiadomo, czy faktycznie wezwano na miejsce jakiekolwiek organy ścigania, zaś sama policja San Diego miała nie odpowiedzieć od razu na prośbę o komentarz. Zapytane o sprawę Sony poinformowało serwis, iż „jest świadome sytuacji, a wspomniany pracownik zakończył swoje zatrudnienie”.

Redaktor
Kuba „SztywnyPatyk” Stolarz

Recenzuję rzeczy na kanale swoim, na CD-Actionowym z kolei rosomaczę, no i czasem potłumaczę (w którą stronę dotrzeć do wielickiej Kopalni Soli). Tutaj? Nie wiem, co robię, więc piszę, dopóki mnie nie wywalą.

Profil
Wpisów47

Obserwujących7

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane