Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – kolejne recenzje. Pozytywne!

W tej chwili średnia ocen Wiedźmina 2: Zabójcy Królów według serwisu Metacritic wynosi 92% (wynik oparty na szesnastu recenzjach).
Portal Eurogamer wystawił grze notę9/10. Recenzent uważa, że nie ma ona sobie równych w kwestii bohaterów i fabuły, traktując gracza nie jako gracza, a jako osobę dorosłą, wolną w popełnianiu błędów i ponoszeniu konsekwencji swoich wyborów. Nieco gorszą – bo 89% – ocenę przyznał magazyn PC Gamer. Redakcja pisma uważa jednak, że gra jest „robiącym największe wrażenie RPG-iem” z jakim się zetknęli.
Znacznie lepszą notę – 94% – wystawił hiszpański 3DJuegos, twierdząc, że Wiedźmin 2: Zabójcy Królów przewyższyło wszelkie oczekiwania, a gra jest dobrze skonstruowaną, „słodką i brutalną zarazem przygodą”. Według recenzenta to „must-have”.
Najciekawiej prezentuje się jednak recenzja magazynu Game Informer. To znane i jedno z największych pism na świecie oceniło produkcję CD Projekt RED na aż 93%. Jak czytamy:
Gram w RPG-i by eksplorować fantastyczne światy, wchodzić w interakcje z interesującymi postaciami i wykonywać pi**rzone sztuczki, aby ten jedyny bohater mogący uratować świat wykonał swoje zadanie. Wiedźmin 2 niszczy wszystkich poza najlepszymi, będąc na równi z nimi. Choć czasami jest frustrujący, uroki tej przygody przewyższają jej wady.
Czytaj dalej
72 odpowiedzi do “Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – kolejne recenzje. Pozytywne!”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
@piterko….chyba nie grałeś w Crysisa. FPS to rewolucyjny na tle żałosnej sieczki a’la CoD. Ma zróznicowaną rozgrywkę i wysoki poziom trudności….grywalność jest nieziemska, a fabuła jak na FPSa bdb. Co do grafiki….Far Cry nie był niepobity przez tyle lat. Crysis to niesamowity rekordzista…do dziś ZADNA gra pod względem grafiki i fizyki nie moze sie z nim rownać. @kazubin…człowieku idz do okulisty jak uważasz, że w Wiedzminie 2 jest ładniejsza grafa niż w Crysisach czy to 1 czy 2…
Ciekawe jest to, jak w poście o Wiedźminie gadacie o FPSie zwanym Kryzysem. O, patrzcie, też o nim wspomniałem ale naprawdę, moglibyście przestać. A W2 nie grałem, cieszą mnie jednak te recenzje (Polska! CDP!) i zagram.
Nie ogarniam waszych postów i szczerze mówiąc o 2 w nocy nie mam ochoty przeglądać rozmowy o Crysisie w wątku o Witcherze, skupię się więc na samym Wieśku. Moim zdaniem faktycznie jest to najlepszy RPG w jaki grałem (inne mają jeszcze bardziej irytujące, moim zdaniem, błędy i niedoróbki) Naprawdę nie spodziewałem się że wyjdzie im to aż tak dobrze, myślałem że tak jak w „jedynce” na wiele rzeczy będę musiał przymknąć oko podczas gry. A tych umownych rzeczy, moim zdaniem, jest niewiele. Grywalność jest ok.
Miejmy nadzieję, że reszta polskich produkcji także sięgnie tych 90% 🙂
To chyba najlepsza polska gra wszechczasów. Średnia chyba powyżej 90%, gratulacje!|Btw, ostatnio widziałem Wiedźmina 2 (w Carrefourze) za 80zł!
W empiku też po 80zł:)
Gdyby to była średnia polskich ocen nie byłby to aż taki powód do radości, jednak świat mówi sam za siebie.
A nawiasem: Wie ktoś jak sprzedaż na świecie? Jest milion już?
w Empiku nie jest czasem po 89? na pewno było na początku tygodnia. Wszędzie indziej po 79 zł, kto nie kupł ten trąba. Co do Crysisa… sorry, ale Wiedźmin 2 to wciąż nie jest to. Przede wszystkim Crysis nie musiał sobie doładowywać terenu co 20 metrów i miał otwarty świat… (jedynka). Jednakże, w porównaniu do innych RPGów – deklasuje konkurencję.
Wiem, że Wiedzmin jest grą dobrą, a nawet bardzo dobrą ale co 2 news to o tej grze jest. Czy to nie lekka przesada ?
Ja pitole! Jest o czym pisać to piszą! A że to ważna gra dla Polaków, jakby nie było, to piszą dwa razy więcej… Czemu to komukolwiek przeszkadza? Nikt czytać nie każe
A mi co 30min wywala do pulpitu, pomoże ktoś!
To jest zadziwiające, mimo całej mojej sympatii do CDPR i Wiedźmina ta gra nie zasługuje na więcej niż 85% bo jest zabugowana jak cholera! Jeszcze bardziej rozwalają mnie artykuły na cda, kolejne powinny mieć tytuł: „Główny projektant wiedźmina 2 opowiada o swojej kanapce”, „wiedźmin 2 pierwszą polską grą zagraną przez Xio Ping Ponga z Kung Pao Xiakebab”. Założcie odrębną stronę na której wiadomo będzie, że za kasę reklamujecie tę grę bo to już się robi męczące!
Asir twój post jest męczący i spamujący.
Heh, narzekacie, że tu się rozpisują o Wieśku 2, a zobaczcie sobie na gram.pl 😉 Każdy „gorący temat” jest własnie o Wiedźminie w stylu „główny projektant Wiedźmina 2 opowiada o swojej kanapce”. Dosłownie!
Nie dziwota że wszyscy piszą o Wieśminie Drugim skoro to gra tak wysokich lotów że sam Cesarz Nilfgardu musiałby podskakiwać żeby ją w d@upę pocałować. Mnie wnerwja jedynie gameplay, a dokładniej QTE w walkach na pięści… (są równie wymagające co namówienie Jaskra na wizytę w zamtuzie) i brak „celownika” (próba natrafienia na odpowiedni element do interakcji, zwłaszcza gdy kilka jest koło siebie, potrafi być wnerwiająca jak próba nadziania igły na nitkę używając pałeczek)
Walka na pięści jest najprostszą mini gierka. Siłowanie na rękę również nie jest trudne jeśli gra działa płynnie, bo gdy nawet odrobinkę się przecina robi się trudno. Najtrudniej jest z gra w kości bo to nie zależy od umiejętności tylko od szczęścia.|A wrac do tematu. Bardzo kibicuje CD PROJECT RED aby ich produkcja sprzedają się jak najlepiej.
@Asir, to że ty masz „zabugowaną” nie oznacza że wszyscy mają. Takie narzekania to tylko na polskich forach, bo gdzie nie czytam, to ludzie wychwalają (i zasłużenie zresztą) Witchera 2 pod niebiosa. Jeszcze raz brawo CDPR – majstersztyk!
A jakoś nikt nie wspomniał że jeden z pracowników Bioware na Metacrtic wystawił drugiej części Wiedźmina 0/10 .To się nazywa fanbojstwo , ja osbiscie nie gralem w pierwszą czesć ,2 też nie zamówiłem ale mam nadzieje że Geralt zmiecie ten shit jakim jest Dragon Age 2
Właśnie!|Dużym plusem Wiesia 2 jest to że jest bardziej zręcznościowy. Że walka jest choć troszeczkę realistyczniejszą, a nie jak … (nie będę wymieniał bo ktoś się obrazi) napier….ć tylko w jeden klawisz. Może przesądzan ale przydało by się jeszcze z chociaż parę kobmpow. Mam nadzieję że zrobić to w Wiedźminie ? 3
Stego co widze wszystko idzie w dobrym kierunku … jak pierwsza czesc byla kiepska jak dla mnie to po trailerach 2 czesc napewno sobie przejde tak jak to bylo z Uncharted 2 czy Dead space ,Dragon Age .. Mass Effect przewaznie 1 czesc mi niepodchodzily drugie za to byly duzo lepsze bo skoleji dawno temu kazdy sequel byl coraz weiszka porazka jak za czasow quake naprzyklad …
Ludzie nie grajcie w Wiedźmina 2!!!!!! Jak go skonczycie to nie będziecie chcieli grać w żadne inne gry, bo będą od niego gorsze. Mówie poważnie 😀 Naprawde poważnie.