CD Projekt RED udostępniło nową łatkę do Wiedźmina 2: Zabójcy Królów. Hotfix oznaczony numerkiem 1.35 poprawia błędy, które zostały spowodowane przez ostatni patch 1.3.
Najnowsza aktualizacja do Wiedźmina 2: Zabójcy Królów poprawia m.in. wyświetlanie cieni w trybie 3D Vision oraz Osiągnięcia na Steamie. Oto pełna lista zmian:
Usunięto problem związany z cieniami w trybie 3D Vision.
W trybie 3D Vision w menu ładowania gry widoczne są obrazki do zapisanych stanów gry.
Usunięto problem z niezapisywaniem się osiągnięć na Steamie.
Usunięto błędy tekstur krwi w trybie ubersamplingu.
Liczba przedmiotów w kieszeniach aktualizuje się we właściwy sposób po podniesieniu przedmiotu, który już znajduje się w kieszeni.
Usunięto problem związany z licznikiem składników alchemicznych w momencie tworzenia większej ilości eliksirów Grom.
Ukończone zadanie „Zapach kadzideł” nie wyświetla się dłużej jako zakończone porażką w momencie wejścia do rezydencji Loredo pod koniec aktu 1.
Wprowadzono poprawki do częstotliwości pojawiania się większych mutagenów.
Usunięcie zapisanego stanu gry po wejściu do menu Wspomnienia i retrospekcje nie powoduje pojawienia się komunikatu Ładowanie dostępnych animacji.
Pliki .exe gry nie są dłużej uznawane przez popularne programy antywirusowe za zagrożenie.
Na systemach Windows XP automatyczna aktualizacja gry po instalacji nie powoduje pojawienia się błędu pliku Launcher.exe.
Folder instalacji gry nie jest rozpoznawany jeżeli zawiera w nazwie znaki diakrytyczne których nie obsługuje dany system Windows. Łatka 1.3 właściwie informuje o przyczynie tego problemu.
Poprawiono imiona dwóch naukowców z Flotsam.
Poprawiono opis skrzyni do składowania przedmiotów.
Poprawiono opis Runicznego mahakamskiego sihila importowanego z Wiedźmina 1.
Jeśli posiadacie patch 1.3, nowa łatka powinna pobrać się automatycznie z poziomu menu gry. Jeśli nie – najpierw należy zainstalować wcześniejszą aktualizację ręcznie.
CD Projekt RED udostępniło nową łatkę do Wiedźmina 2: Zabójcy Królów. Hotfix oznaczony numerkiem 1.35 poprawia błędy, które zostały spowodowane przez ostatni patch 1.3.
Taaak, ciekawe ile jeszcze potrzeba patchów zanim zaczną wydawać konkretne DLC, że o edytorze przygód nie wspomnę.
przynajmniej starają się poprawić to co nie gra , a nie chowają głowy w piasek . żadna gra nie ustrzeże się błędów.
@beowulf111 – Owszem, ale W2 miał tych błędów w czasie premiery duuuuużo za dużo.
Już o ósmej miałem 😉 |Ja sam jeszcze nie trafiłem na żaden bug ,a grę mam z tydzień po premierze 😉
@Pacuszek|Ciekawe czemu ich nie uświadczyłem…
Ciekawe kiedy patch, który naprawia błedy spowodowane tym patchem:)
Może ma parę bugów, ale co z tego, jeżeli w żadnej innej grze nie ma tak super wyglądającego lasu,takich postaci, ani takich wnętrz;-)
Ja czekam na duże dlc albo edytor, dopiero wtedy przejdę wieśka kolejny raz
Co z tego, że miała błędy, skoro i tak jest genialna. ;]|I dobrze , że wychodzi tyle patchów.
Mam nadzieje, ze robia patcha jakiegos porzadnie optymalizujacego gre! Kto chcial, to sobie kupil nowy sprzet! Teraz laskawie wypuscie patcha, ktory umozliwi granie na 2-letnich sprzetach… Bo NIE UWIERZE w to, ze nie pojdzie normalnie full speedem na starszych sprzetach!
Mi powinno chodzić na nowym sprzęcie przynajmniej w średnich ustawieniach a robi mi ustawienia niskie ’.
Hahahahah – typowo polskie jak z autostradami – wybudowac – wyremontowac jedneczesnie spierdzielic i znow remont XD
Automatycznie ? Nie wiem po co news o nowym patchu, skoro każdy zainteresowany automatycznie go pobierze…
pobieram ^^
A no właśnie kiedy ten edytor dadzą co obiecal.
niech dadzą edytor
pobiera się
Ale czemu o tym piszecie na stronie CDA? Gram.pl to rozumiem, ale tutaj?;p Fajnie, że tyle poprawili, ale mi 1.1, 1.2 i 1.3 za dużo zepsuły (spadła wydajność), żebym się bawił w aktualizacje tej gry przed patchem 1.9;p
Patch, który powoduje błędy… Dobrze, że nie kupiłem w dniu premiery. Kupię w jakiejś reedycji i będę miał spatchowaną grę.
Ciekawe po co te informacje o patchach do Wiedżmina. Przecież są ściągane automatycznie. CDA chyba dostaje za to kase. Żebu jeszcze te patche naprawde tę gre usprwniały ale ten nie djae żadnych .znaczących zmain
@gumisiwo – zgadzam się w 100% 🙂
Mam pytanie do tych, którzy grali:|Jaką ocenę wystawilibyście dzisiaj Wiedźminowi 2 ?
8,5/10 1,5 punkta odejmuję za optymalizację i za patch 1.3 (wolałem czarne pasy u góry i u dołu ekranu)
Ja się z oceną wstrzymam, bo co patch to gorzej z optymalizacją gry, nowe błędy a takich podstawowych rzeczy jak znaki i uniki bez wyciągniętego miecza dalej nie ma.
@qrosawa Ja dałbym gdzieś tak 9+ na 10, ale to dlatego, że mnie większość problemów z optymalizacją itd. minęło szerokim łukiem 🙂
Dzisiaj zacząłem w Wieśka grać, choć leżał u mnie zamówiony jeszcze w preorderze i… jestem zachwycony! ^^ Ale oceny nie wystawię. Problem mam tylko, że po każdej cut-scence gra od początku ubiera mi Geralta w nie te łaszki i nie ten oręż, które chciałem, aby nosił… Mam nadzieję, że błąd dotyczyć będzie tylko Aktu Pierwszego.
Hurra, patch do patcha! Jak ja to uwielbiam! Już czekam na następny!
@Torment W takim razie Redom udało się dodać kolejny mały bug do kolekcji wprowadzonych patchami;p. Ciekawe czy poprawili siekanie pierwszego filmiku za wspomnieniami Geralta, bo jak dotąd jedynie zwalali winę na zepsute głośniki. Tyle, że chyba każdy klient musiałby mieć wtedy zepsute…
qrosawa:|mi się udało zaciąć w grze , w 2m akcie przeszedlem za mgłe bez jednego potrzebnego potem przedmiotu i już nie szło wrócić , to przelało szale goryczy. Grafika owszem fajna i dialogi tez krecą, ale walka ssie na calej linii : ileż można wykonywać fikołków , że nie wspomnę o systemie namierzania na przeciwnika i dziwnie ustalonym poziomie trudnosci
W patchu 1.3 usunięto wsparcie do niestandardowej zawartości i oczywiście nie jest to uznawane za błąd, bo po co pozwolić komuś poprawiać grę, i przedłużenie czasu gry. Dlatego apeluję do cdprojektu dodajcie wsparcie dla tzn. custom content!
@qrosawa|Po tych wszystkich patchach i zaaplikowaniu mojemu komputerowi chłodzenia daję Wiedźminowi 2 ocenę 9,7 / 10
Tylko mam jeden błąd jak zaczynam nową grę to nie mam savevow z pierwszej czesci gry !!!
po spatchowaniu do 1.3.5 tak się stało . Wie ktoś dlaczego ???
nie możecie dać poprostu odnośnika np. TYTAJ