4
19.05.2021, 14:58Lektura na 2 minuty

Wiedźmin: CD Projekt świętuje 10 urodziny Zabójców królów i 6 urodziny Dzikiego Gonu

Przez kilkadziesiąt godzin możemy zdobyć za darmo kolekcję cyfrowych gadżetów, a także tanio uzupełnić bibliotekę gier.

CD Projekt mógł podpaść fanom przedwczesną premierą Cyberpunka i skrywaniem do ostatniej chwili stanu wersji produkcji na mijającą generację, ale nie można zaprzeczyć, że przez długi czas był jednym ze studiów najbliższych sercom graczy – i to nie tylko polskich. Po udanym pierwszym Wiedźminie firma postanowiła pójść za ciosem, a wydanie 17 maja 2011 Zabójców królów pozwoliło zyskać jej światową rozpoznawalność. Jednak nawet spory sukces drugiej części nie mógł nas przygotować na to, co nastąpiło po 19 maja 2015.

Dokładnie sześć lat temu na rynek trafił Wiedźmin 3: Dziki Gon i zmienił naszą branżę na dobre. Oczywiście, nie był wcale ideałem, ale jego wpływy widać wśród konkurentów do dziś – wystarczy spojrzeć na serię Assassin's Creed. Zresztą najlepiej o popularności „trójki” świadczą jej wyniki – ponad 250 tytułów gry roku oraz sprzedaż przekraczająca 30 milionów egzemplarzy nie jest czymś, co zdarza się na co dzień.

CD Projekt postanowił uczcić obie rocznice stosowną wyprzedażą. Na GOG-u i Steamie Wiedźmina 3 kupicie za 30 zł (a bez dodatków nawet za 20 zł), a starsze odsłony znajdziecie już za ok. 5 zł. Prócz tego przeceniono Wojnę krwi (24 zł) czy Wiedźmina Grę Przygodową (6 zł). Ba, z rozpędu na obniżkę załapał się też Cyberpunk 2077 (160 zł). Odpowiednie oferty znajdziecie TUTAJ (GOG) i TUTAJ (Steam).

Jednocześnie do jutra o 17:00 do swojej biblioteki dodać możemy bezpłatnie The Witcher Goodies Collection, w skład której wchodzą „grafiki, książki, muzyka, sceny zza kulis filmów, koncert z muzyką z gry, tapety i inne niespodzianki”. Znajdziecie ją W TYM MIEJSCU.

Studio ogłosiło również przy okazji, że Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści pojawi się w wersji na urządzenia z Androidem 17 czerwca.

PS Dobrze wiecie, że ten tekst powstał tylko po to, by wrzucić obrazek Geralta z sakiewką – no nic na to nie poradzę, że go lubię.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef newsroomu oraz działów zapowiedzi i Info.

Profil
Wpisów5421

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane