4
13.02.2024, 16:30Lektura na 2 minuty

Wiedźmin otrzymał oficjalne wino. Aromat Grand Cru zabierze was z powrotem do Corvo Bianco

Tęsknicie za Corvo Bianco? Jeśli tak, to możecie teraz zamówić wino Grand Cru, które na pewno przypomni wam o błogich chwilach w posiadłości Geralta.


Adam Kołodziejczyk

To już nie tylko książka kucharska, ale i wiedźmińskie wino. W miejscowości Saint-Émilion we Francji postanowiono uhonorować trzecią część Wiedźmina w dość osobliwy sposób. Podejmując współpracę z CD Projektem Red, winiarnia Château Marrin stworzyła wino o nazwie Grand Cru. Pomysł narodził się, gdy właściciele winiarni odkryli, że Geralt w dodatku Krew i Wino decyduje się ostatecznie osiąść w Corvo Bianco.


Grand Cru, oficjalne wino gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, narodziło się z wielu godzin spędzonych w posiadłości Corvo Bianco. Jako winiarze i wielcy wielbiciele gry chcieliśmy kontynuować ostatnie przygody Geralta z Rivii w Toussaint.


Twórcy wina podkreślają staranność, z jaką podeszli do jego produkcji, chcąc w ten sposób oddać przywiązanie do najmniejszych detali, z jakimi spotkali się w grze. Dotyczy to również samej butelki, której wygląd opracowano we współpracy z CD Projektem Red. Ma ona nie tylko prezentować się godnie, ale i przemycić kilka easter eggów.


Skomponowane z ręcznie zbieranych w 2018 roku czerwonych winogron Wiedźmińskie Grand Cru było tworzone przez pięć lat w Château Marrin. Po dwóch latach dojrzewania w winiarni i trzech starzenia w piwnicy posiadłości, Grand Cru z Saint-Émilion objawia się dziś jako szczególnie owocowe wino z subtelnymi nutami drzewnymi.


Nie dajcie się jednak nabrać na 2018 rok – z zaufanych źródeł wiemy, że Grand Cru powstało w 1292 roku, o wiele bliżej koniunkcji sfer niż podano na stronie wina. Twórcy zapewniają, że Grand Cru możemy przechowywać nawet 30 lat przed jego otwarciem i jeśli wolicie, aby ów wino zdobiło przez jakiś czas wasze półki, to śmiało możecie nim przez wiele lat szpanować przed znajomymi, ustawiając butelkę w widocznym miejscu (oczywiście przestrzegając zaleceń o przechowywaniu wina w odpowiedniej temperaturze).

Warto dodać, że aż tysiąc butelek rozeszło się już po pierwszych 24 godzinach od rozpoczęcia przedsprzedaży. Jeśli jesteście więc zainteresowani, to warto się spieszyć, jako że powstało w sumie 6300 butelek limitowanej edycji. Cena jednej takiej butelki to 72 euro.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów151

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze