150
31.07.2012, 15:02Lektura na 1 minutę

Wielka plotka: S.T.A.L.K.E.R. 2 w rękach Bethesdy?!

Uwaga – prawdziwa bomba! Według nieoficjalnych informacji, które pojawiły się w sieci, Bethesda – twórcy The Elder Scrolls i Fallouta 3 – przejęła prawa do S.T.A.L.K.E.R.-a 2, nad którym prace zostały zawieszone w grudniu z powodu zamknięcia studia GSC Game World.


Piotrek66

Taką informację przekazał ukraiński bloger Sergiej Galyonkin – ten sam człowiek, który jako pierwszy donosił w grudniu o zamknięciu studia GSC Game World.

Powołując się na „zaufanego informatora” twierdzi on, że Bethesda zdobyła prawo do ukończenia i wydania S.T.A.L.K.E.R.-a 2. Galyonkin nie wie na razie, które studio firmy miałoby zająć się tym projektem (być może Obsidian Entertainment), ale pewne jest, że gra na pewno nie zostanie zrobiona przez żadną z ukraińskich ekip. Produkcja ma trafić na PC oraz konsole i będzie oparta na technologii Bethesdy.

Galyonkin podkreśla przy tym, że Siergiej Grigorovich – założyciel GSC Game World – nie sprzedał twórcom Fallouta 3 praw do całej serii S.T.A.L.K.E.R., aczkolwiek firma będzie miała możliwość przejęcia marki w późniejszym terminie.

Niestety są to wciąż tylko niepotwierdzone – aczkolwiek wyglądające na wiarygodne – informacje. Pozostaje nam czekać na oficjalny komentarz przedstawicieli Bethesdy.

Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze